Valorant'ta işlemciden mi ekran kartından mı yayın açılmalı?

xBruno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yeni işlemci aldım yarın elime ulaşır diye düşünüyorum şu anki sistemim R3 1200 AF 8 GB RAM RX 570 8 GB 256 bit ekran kartın üzerinden yayın açıyorum ve görüntü bulanık oluyor bu yüzden R5 5600X aldım yayını işlemci üzerinden vereceğim zaten yeni bir işlemci şarttı eskimişdi diğeri neyse Valorant işlemci tabanlı oyun yayınnıda işlemciden versem yayında sıkıntı olur mu ya da oyunda sıkıntı olur mu 720p 30FPS 3500 bit veriyorum evde 7.65m upload var ama evde 3 kişi Wi-Fi kullanıyorlar bu yüzden 3500 bit yayına veriyorum işlemci alınca 720p 60 FPS 3500 bit versem görüntü nasıl olur? Ya da 4000 bit versem işlemci %100 yüke biner mi? Aslında güçlü bir işlemcide bir sormak istedim belki banan ayar söyleriniz OBS için.

Tabiiki de ekran kartı çünkü Valorant işlemci bazlı bir oyun bu yüzden Valorant oynarken ekran kartından yayın verirsen FPS kaybı çok yaşamazsın. Tabi ne kadar FPS almak istediğine bağlı 5600X ile çok rahat verirsin arkadaşında dediği gibi.

Son düzenleme:
Tabiiki de ekran kartı çünkü Valorant işlemci bazlı bir oyun bu yüzden Valorant oynarken ekran kartından yayın verirsen FPS kaybı çok yaşamazsın. Tabi ne kadar FPS almak istediğine bağlı 5600X ile çok rahat verirsin arkadaşında dediği gibi.
ama dediğim gibi ekran kartından veriince görüntü kötü oluyor çok iyi değil
arkadaşlar ekran kartından da verince görüntü biraz bulanık oluyor bu yüzden iyi bir işlemci aldım

ama dediğim gibi ekran kartından veriince görüntü kötü oluyor çok iyi değil
arkadaşlar ekran kartından da verince görüntü biraz bulanık oluyor bu yüzden iyi bir işlemci aldım
Ayarınız yanlıştır. Görüntü kalitesi aşırı fark etmemeli.

Ayarınız yanlıştır. Görüntü kalitesi aşırı fark etmemeli.

Ayarlarım bu şekilde arada sırada çok fazla çamurlaşıyor normal akış görüntüsüde bulanık sayılır değiştirmem gereken bir şey var mı?
Not: Bir de nvdida NVENC ekran kartı olsaydı görüntü güzel olabilirdi fakat beninki AMD ekran kartı olduğu için görüntü bir tık sıkıntılı bir de yayını 60 FPS 3500 bit versem nasıl olur?

Dosya Ekleri

• osb ayar.png
    osb ayar.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 44
  • obs ayar 1.png
    obs ayar 1.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 37
AMD ile ekran kartının ayarları nasıldır bilmiyorum. Kullanan birinin ayarlarını almanız lazım. Görüntüleme modu, ön geçiş vs ne işe yarar bilmiyorum.

1 resimde dolgu veri diyor o ne bilmiyorum birde nvidia da performans modu falan seçebiliyorsun ama amd olmadığı için kötü olabilir nvidi nın 2 tane cpu su var galiba biri yayın için diğeri oyun için bu yüzden ekran kartını satıp nvidia geçebilirsem iyi olur

Geri
Yukarı