Çözüldü Valorant'ta mouse çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Solo Sapiens

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Logitech G102 Lightsync mouse sahibiyim. Dün saat 10 gibi Valorant'ı açtım, mouse imleci sol üst köşeye sabitlenmiş bir şekilde duruyordu. Oyundan çıktım, Alt Tab yaptım vs düzelmedi. PC'yi yeniden başlattım, oyuna girdim ve mouse gayet iyi bir şekilde çalıştı. Bugün tekrar Valorant'a girdim ve yine aynı sorun. Mouse imleci hareket etmiyor. Oyundan alt F4 çekerek çıkıyorum masaüstünde çalışıyor. Ama oyuna girince sol üst köşeye sabitleniyor.

Başka mouse ile denedim, yine aynı sorun. Oyunu sildim yeniden kurdum, ilk girişimde sorun çıkarmadı ama 2. defa girmek istediğimde yine aynı sorun. Farede bir sorun yok. Bu arada başka oyunlarda ya da masaüstünde gayet iyi bir şekilde çalışıyor ancak Valorant'ta imleç hareket etmiyor. Kaspersky ile tam tarama yaptım ve herhangi bir zararlı yazılım ile karşılaşmadım.

Çözüm
Daha yeni başıma geldi aynı mousela, 2 kere yeniden başlattım olmadı kapadım açtım ve MSI Afterburner kapadım düzeldi.

Yeni bir kullanıcı hesabı açtım Windows'da. Wallpaper Engine ve diğer uygulamalar çalışmıyordu ( MSI Afterburner, Spotify LightShot vb) oyuna girdim sorun çıkmadı sonra tekrar denedim ve yine çıkmadı kendı kullnadıgım profile girdim ve Wallpaper Engine, MSI Afterburner kapadım ve cidden düzeldi bu sefer. Son yayınlanan güncellemede bir sürü oyuncu sıkıntı yaşıyor gibi.
Az önce fare sizin de dediğiniz gibi sol üstte kaldı. Oyunu kapattım, fareyi çıkarttım taktım yine olmadı. Çözüm olarak Valorant'ı açmadan önce ikinci bir masaüstü açıp ikinci masaüstündeyken oyunu başlatınca fare düzgün kaldı.

bendede aynı mouse ve aynı programlar var aynı şekilde sol üstte kalıyordu,kendimce çözüm buldum,oyun açılırken alt taba geçiyorum dc gibi farklı bi pencereyi üste alıyorum biraz bekleyip oyuna girince sorunsuz çalışıyordu,wallpaper engine ve msi ab yide kapattım gene donuyordu ,oyuna her girerken bu dediğimi yapıyorum sorun çıkmıyor.
bendede aynı mouse ve aynı programlar var aynı şekilde sol üstte kalıyordu,kendimce çözüm buldum,oyun açılırken alt taba geçiyorum dc gibi farklı bi pencereyi üste alıyorum biraz bekleyip oyuna girince sorunsuz çalışıyordu,wallpaper engine ve msi ab yide kapattım gene donuyordu ,oyuna her girerken bu dediğimi yapıyorum sorun çıkmıyor.
donduğu zaman oyuna alt f4 çekiyodum yaklaşık 30 saniye sonra düzeliyordu mouse.

Aynı sorunu bende de çıkmaya başladı yeniden başlattım bir çözüm olmadı yardımcı olacak varsa sevinirim.
Not: Oyun arkada açıkken de mouse çalışmıyor.

en kolay yolu oyun açılırken mouse sağ sola haraket ettir hızlıca böylelikle sorun gidiyor ama ettirmezsen kalıyo

Size daha kolay bikerelik bir çözüm ile geldim GTA san andreasda mouse sorunu vardı benim belki oynanyan varsa sizinde olmuştur onu DINPUT8.DLL adlı dosyayla çözmüştük dosya konumuna atıp GTA SA'nın şimdi bende o dosyayı intten buldum Valorant'ın dosya konumu olan Riot games/valorant/live oraya dosyayı attım ve sorun çözüldü artık öyle bir şey olmuyor dosyayı intten bulabilirisiniz.

@HalilTok @AzimKasdas @JrKerem
@sahinhere @Gözlerime Bak @Talha Cepci @Solo Sapiens

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı