Çözüldü Valorant'ta mouse çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Solo Sapiens

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Logitech G102 Lightsync mouse sahibiyim. Dün saat 10 gibi Valorant'ı açtım, mouse imleci sol üst köşeye sabitlenmiş bir şekilde duruyordu. Oyundan çıktım, Alt Tab yaptım vs düzelmedi. PC'yi yeniden başlattım, oyuna girdim ve mouse gayet iyi bir şekilde çalıştı. Bugün tekrar Valorant'a girdim ve yine aynı sorun. Mouse imleci hareket etmiyor. Oyundan alt F4 çekerek çıkıyorum masaüstünde çalışıyor. Ama oyuna girince sol üst köşeye sabitleniyor.

Başka mouse ile denedim, yine aynı sorun. Oyunu sildim yeniden kurdum, ilk girişimde sorun çıkarmadı ama 2. defa girmek istediğimde yine aynı sorun. Farede bir sorun yok. Bu arada başka oyunlarda ya da masaüstünde gayet iyi bir şekilde çalışıyor ancak Valorant'ta imleç hareket etmiyor. Kaspersky ile tam tarama yaptım ve herhangi bir zararlı yazılım ile karşılaşmadım.

Çözüm
Daha yeni başıma geldi aynı mousela, 2 kere yeniden başlattım olmadı kapadım açtım ve MSI Afterburner kapadım düzeldi.

Yeni bir kullanıcı hesabı açtım Windows'da. Wallpaper Engine ve diğer uygulamalar çalışmıyordu ( MSI Afterburner, Spotify LightShot vb) oyuna girdim sorun çıkmadı sonra tekrar denedim ve yine çıkmadı kendı kullnadıgım profile girdim ve Wallpaper Engine, MSI Afterburner kapadım ve cidden düzeldi bu sefer. Son yayınlanan güncellemede bir sürü oyuncu sıkıntı yaşıyor gibi.
Konunun çözüldüğünü biliyorum ama ben de kendi taktiğimi söyleyeyim dedim. İlk bende de mouse imleci sol üst köşeye sabitlenmiş bir şekilde duruyor alt F4 çekiyorum ondan sonra mouse 4-5 saniye tepki falan vermiyor ondan sonra veriyor, Valorant'ı tekrar açıyorsun ve sorun düzeliyor.

Logitech G HUB indirdiyseniz silin. Betada olduğu için sıkıntı çıkarıyor, eski kullandığınız fareye özel driverı kullanın, düzeliyor.
eski kullandığım mouse 10 tl lik a4tech mause driver falan yok tak çalıştır. ama artık buna alıştık diğer mouse ları kullanamıyorum hassasiyet ayarları için de g hub kullanmak zorundayım. kalıcı bir çözüm yok mu

Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum g102 kullanıyorum ve altta nvidia dışında hiçbir uygulama açık değil. Mouse çıkarınca touch pad çalışıyor oyuna alt f4 çekince de mouse geri geliyor sorun tamamen oyunla ilgili.

Merhabalar, Logitech G102 Lightsync mouse sahibiyim. Dün saat 10 gibi Valorant'ı açtım, mouse imleci sol üst köşeye sabitlenmiş bir şekilde duruyordu. Oyundan çıktım, Alt Tab yaptım vs düzelmedi. PC'yi yeniden başlattım, oyuna girdim ve mouse gayet iyi bir şekilde çalıştı. Bugün tekrar Valorant'a girdim ve yine aynı sorun. Mouse imleci hareket etmiyor. Oyundan alt F4 çekerek çıkıyorum masaüstünde çalışıyor. Ama oyuna girince sol üst köşeye sabitleniyor.

Başka mouse ile denedim, yine aynı sorun. Oyunu sildim yeniden kurdum, ilk girişimde sorun çıkarmadı ama 2. defa girmek istediğimde yine aynı sorun. Farede bir sorun yok. Bu arada başka oyunlarda ya da masaüstünde gayet iyi bir şekilde çalışıyor ancak Valorant'ta imleç hareket etmiyor. Kaspersky ile tam tarama yaptım ve herhangi bir zararlı yazılım ile karşılaşmadım.

Hocam oyunu sorunsuz oynamak için yönetici olarak çalıştırmalısınız her girişte.

Deniyorum olmuyor. başka bir arkadaş uyumlulukla ilgili service pack 3te çalıştırıyorum yine olmuyor. Oyuna giriyorum 2-3 dk sonra mouse devre dışı kalıyor. Oyunu kapatıyorum mouse geri geliyor.

Geri
Yukarı