Valorant'ta RTX 4050 250-300 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Ach_Master

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB Ram
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 4050
Anakart
?
İşlemci
İntel Core İ7 13700H
Valorant'ı yüksek ayarlarda oynuyorum. Çünkü laptopu yeni aldım ve fazla FPS alırım diye öyle oynuyorum. Ama düşük ayarlara aldığımda da aynı FPS'i veriyor. Ortalama 250-300 bazen 350 FPS alıyorum ama bunu hem yüksek ayarlarda hem düşük ayarlarda alıyorum. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ı yüksek ayarlarda oynuyorum. Çünkü laptopu yeni aldım ve fazla FPS alırım diye öyle oynuyorum. Ama düşük ayarlara aldığımda da aynı FPS'i veriyor. Ortalama 250-300 bazen 350 FPS alıyorum ama bunu hem yüksek ayarlarda hem düşük ayarlarda alıyorum. Nedeni nedir?

Rekabetçi oyunlar yüksek ayarda oynanmaz fazla detay dikkatini bozar en düşükte oyna önerim.

Güçlü sistemlerde düşük/yüksek ayarlar gözetmeksizin hemen hemen aynı FPS değerini veriyor Valorant. Optimizasyonu tırt hala biraz yani. Full düşükte darboğaz olur. Aşağıda ki gibi kullanırsan FPS aşağı çok fazla oynamaz. MUX varsa açık mı bir de cihazında ve NVIDIA ayarları yapılı mı? 11800H da 300 altı almıyorum ben.

Dosya Ekleri

• 1692085220784.png
    1692085220784.png
    80,7 KB · Görüntüleme: 85
NVIDIA ayarları nasıl olacak onu tam anlamadım MUX olayı da sanırım hangi ekran kartını kullandığımı görme gibi bir şey bende dahili ekran kartıda var ama onu kullanmıyorum 4050 kullanılıyor yani

NVIDIA ayarları nasıl olacak onu tam anlamadım MUX olayı da sanırım hangi ekran kartını kullandığımı görme gibi bir şey bende dahili ekran kartıda var ama onu kullanmıyorum 4050 kullanılıyor yani

Cihazının tam model markasını yazar mısın MUX var mı yok mu bakalım. MUX dahili ekran kartını tamamen kapatıp cihazı komple harici ekran kartından güç almasını sağlıyor. Örneğin bende MUX kapalı iken 200-250 arası FPS alıyorum ancak MUX açıp NVIDIA ayarlarını yaptığımda 350-400 FPS alıyorum.

Valorant daha çok işlemci gücüne bağlı bir oyun, senin değiştirdiğin ayarlar ekran kartını etkiliyor.

Evet işlemci tabanlı bir oyun Valorant ancak ekran kartıda önem arz ediyor.

Cihazının tam model markasını yazar mısın MUX var mı yok mu bakalım. MUX dahili ekran kartını tamamen kapatıp cihazı komple harici ekran kartından güç almasını sağlıyor. Örneğin bende MUX kapalı iken 200-250 arası FPS alıyorum ancak MUX açıp NVIDIA ayarlarını yaptığımda 350-400 FPS alıyorum.

Tabii ki önem arz eder fakat ayarları düşürdüğünde bile FPS değişmemesi konu sahibinin ekran kartının yüksek ayarlarda valorantı besleyebildiğini gösterir yani sorun orada değil. Ya işlemcisinden kaynaklı ya da oyunun optimizasyonundan.

Tabii ki önem arz eder fakat ayarları düşürdüğünde bile FPS değişmemesi konu sahibinin ekran kartının yüksek ayarlarda Valorant'ı besleyebildiğini gösterir yani sorun orada değil. Ya işlemcisinden kaynaklı ya da oyunun optimizasyonundan.

Oyunun optimizasyonunu kötü olduğunu belirtmiştim zaten.

Cihazım Monster Notebook Abra A7 14.6

Geri
Yukarı