Valorant'ta RTX2060 kullanımı %99 oluyor

@kino hocam şimdi baktım bayağı bir uzun süre de performans düşüşü diye bir şey yazmıyor ben bulamadım. Sadece normal darboğaz kaynaklı performans düşüşünden bahsedilmiş.

Hocam Valorant zaten işlemciye ağırlık veriyor. İşlemcinin çok ekran kartının az olması gerekir ayrıca %99 Valorant için çok saçma bir değer RTX 2060'ta. Ya işlemci yetmiyor darboğaz oluyor sistemde ya da virüs var arkadaşın dediği gibi.
Tamam işte ben önce böyle dedim
Hocam işlemciniz ekran kartınızdan daha güçlü olduğu için ekran kartı darboğazı oluyor böyle de kullanabilirsiniz işlemci darboğazından daha iyi ekran kartı tam verimle çalışır ama yükseltme imkanınız varsa ekran kartını yükseltmenizi tavsiye ederim.
Sonra da böyle dedim.
%100 ekran kartı kullanımı da bundan öncesi için bahsetmiştim işte valorantta olmaması gerekir normal değil diye çünkü işlemciyi bilmiyorduk.

@kino hocam şimdi baktım bayağı bir uzun süre de performans düşüşü diye bir şey yazmıyor ben bulamadım. Sadece normal darboğaz kaynaklı performans düşüşünden bahsedilmiş.

İşlemci, ekran kartı vb. bu donanımların yıpranmadan ve uzun kullanımdan ötürü performans kaybı yok denecek seviyededir yani öyle %0.1 bile değil ve bu dahi çok uzun yıllar alır. Termal bakımlarını yapman yeterli.

Geri
Yukarı