Valorant'ta V-Sync kapatınca kasma hissiyatı

İşletim sistemi
Windows 10
Sistemim RX590, Ryzen 5 2600 gibi orta düzey ekipmanlarım var. Valorant'ta 150-200 arası FPS değerlerim var ama V-Sync kapalı olunca oyun takılıyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Monitörüm de 75 Hz ama FreeSync açık. Sorunun sebebi nedir sizce 144 Hz monitöre geçmeyi planlıyorum bu sorunu çözer mi?

Sistemim RX590, Ryzen 5 2600 gibi orta düzey ekipmanlarım var. Valorant'ta 150-200 arası FPS değerlerim var ama V-Sync kapalı olunca oyun takılıyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Monitörüm de 75 Hz ama FreeSync açık. Sorunun sebebi nedir sizce 144 Hz monitöre geçmeyi planlıyorum bu sorunu çözer mi?
144 daha akıcı olur tabii ama sorununuzu çözeceğini sanmıyorum. V-sync açmak yerine FPS'i 120'ye falan sabitlemeyi deneseniz?

FPS sabitlemeyide denedim ama hala V-Sync açıkenki verdiği akıcılığı vermiyor 200 FPS alsam bile V-Sync açılınca 75 Hz daha akıcı geliyor sanki.

Hocam yeni bir monitör aldıysanız ve eski monitörünüz 60Hz ise gözünüz o görüntüye alışmış olabilir zamanla alışacaksınızdır he öyle değilse sebebini bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı