Valorant'ta V-Sync kapatınca yırtılma oluyor

Syntax Error

Hectopat
CS:GO'da hiç denemedim. Ama az önce Valorant'ta gözüme çok takıldı. V-Sync kapatınca mouse döndürünce yırtılmalar oluyor. Bunu videoya aldım fakat bende gözükürken videoda gözükmüyordu. FPS'i kısıtlayınca yine bu yırtılmalar oluyor. Fakat V-Sync açınca olmuyor. Ama V-Sync açınca da ınput lag yemez miyim? Ne yapmalıyım teşekkürler.

V-Sync zaten bu yirtilmalari önlemek için çıkarılan bir teknoloji. Monitör Hz ile FPS inizi sabitler bu sayede yırtılma olmaz.

CS:GO'da hiç denemedim. Ama az önce Valorant'ta gözüme çok takıldı. V-Sync kapatınca mouse döndürünce yırtılmalar oluyor. Bunu videoya aldım fakat bende gözükürken videoda gözükmüyordu. FPS'i kısıtlayınca yine bu yırtılmalar oluyor. Fakat V-Sync açınca olmuyor. Ama V-Sync açınca da ınput lag yemez miyim? Ne yapmalıyım teşekkürler.
Örnek:
Monitörünüz 144HZ
140FPS alıyorsunuz
4hz'lik bir kırılma yaşarsınız.

Freesync, Gsync gibi teknolojiler ise FPS'niz kaç ise monitör Hzni ona eşitler anlık olarak. Ve böylece takılma olmaz.
Örnek: 144hz ekranınız var ve oyunda o an 123fps alıyosunuz, monitörünüzde anlık olarak 123hz olur.

Vsync ise monitörünüz 144hz ise FPS'i 144 ile limitlendirir ve böylece sizi stabil tutarak kırılmaları önlemeye çalışır. FPS limiti olmaz ise eğer fpsiniz sürekli bi aşşa bi yukarı olacağı için dalgalanır ve monitöer hzinden düşük fps alırsanız anlık kırılmalar olur.
Ama eğer bi limit olursa maks. 144 olacağı için daha stabil olur.

Vsync açmak = Monitör hz değerini fps limiti yapmaktır.

Genel olarak böyle anlatabilirim.

Örnek:
Monitörünüz 144HZ
140FPS alıyorsunuz
4hz'lik bir kırılma yaşarsınız.

Freesync, Gsync gibi teknolojiler ise FPS'niz kaç ise monitör Hzni ona eşitler anlık olarak. Ve böylece takılma olmaz.
Örnek: 144hz ekranınız var ve oyunda o an 123fps alıyosunuz, monitörünüzde anlık olarak 123hz olur.

Vsync ise monitörünüz 144hz ise FPS'i 144 ile limitlendirir ve böylece sizi stabil tutarak kırılmaları önlemeye çalışır. FPS limiti olmaz ise eğer fpsiniz sürekli bi aşşa bi yukarı olacağı için dalgalanır ve monitöer hzinden düşük fps alırsanız anlık kırılmalar olur.
Ama eğer bi limit olursa maks. 144 olacağı için daha stabil olur.

Vsync açmak = Monitör hz değerini fps limiti yapmaktır.

144hz monitörüm var hocam. V-Sync kapalı iken 250 altına genelde düşmüyor. Ona rağmen bu kırılmalar oluyor.

Hocam zaten yıllardır olan bir şey bu yaşadığınız sorun. Bunun önüne geçmek için V-Sync haricinde G-Sync'ya da FreeSync destekli monitör kullanmanız gerek.

Örnek:
Monitörünüz 144Hz.
140FPS alıyorsunuz.
4Hz'lik bir kırılma yaşarsınız.

FreeSync, G-Sync gibi teknolojiler ise FPS'niz kaç ise monitör hzni ona eşitler anlık olarak. Ve böylece takılma olmaz.
Örnek: 144Hz ekranınız var ve oyunda o an 123FPS alıyorsunuz, monitörünüzde anlık olarak 123Hz olur.

V-Sync ise monitörünüz 144Hz ise FPS'i 144 ile limitlendirir ve böylece sizi stabil tutarak kırılmaları önlemeye çalışır. FPS limiti olmaz ise eğer FPS'iniz sürekli bir aşa bir yukarı olacağı için dalgalanır ve monitöer hzinden düşük FPS alırsanız anlık kırılmalar olur.
Ama eğer bir limit olursa maksimum 144 olacağı için daha stabil olur.

V-Sync açmak = monitör Hz değerini FPS limiti yapmaktır.

Bende 60Hz monitör var HD 5570'de GTA turkey mod 7.1 de kırılma olmuyor o zamanda çevre sınırlayıcısı yani V-Sync açık oldugunda dolayı 60FPS alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı