Valve hileler ile anlaşmalı iş mi yapıyor?

yunus çetintaş

Femtopat
Daha fazla  
Valve'nin hileler ile bir anlaşma içerisinde olduğunu düşünüyorum, çünkü; "the cihan" YouTube kanalının 877 bin aboneye sahip olup, neredeyse her videosunda kendi şahsına ait olan hileyi pazarlaması ve hileyi pazarlarken "bu güne kadar kimseye ban yedirmedi, yedirmemeye de devam ediyor" demesi, milyar dolarlar sahibi olan Valve'nin bu duruma hiçbir şey yapamaması durumun vahimliğini öne getiriyor.

Başka bir örnek olarak TF2'nin en büyük hazin düşmanı olan "omegatronıc" adlı YouTube kanalının da aynı şekilde kendi yazılımını insanlara kışkırtma olarak kullanması gibi bir örnek daha sunabiliriz. Valve şirketine göre daha az geliri olan Riot Games'in AC(anti-cheat) konusuna çok üstün olması da hangi şirketin daha fazla oyuncularına önem verdiğini bize yansıtıyor. Bunun açıklaması benim şahsi fikrim olan Valve'nin umursamaması ve hile yazılım şirketleri ile çaplı bir ortaklık kurmasıdır. B

unun ne kazancı olduğunu asla bilemeyeyiz çünkü; bunun gibi bir durumun öğrenilmesi Valve'yi felaket ötesi bir duruma sürükler. Bu kadar yüksek güçlü bir şirketin bu kadar küçük kişilere küçük bir yaptırım bile uygulamayaması çok ironik bir durum, şahsi fikrim hileler ile bir iş birliği bulunduğu. Böyle bir şirketten bu derecede tembellik ve vurdumduymazlık kabul edilmemesi gereken bir durumdur, bir rekabetçi oyun olan CS2'de ard arta hileler ile karşı karşıya kaldık. Aynı firmanın Team Fortress 2 oyununda da durum çok daha vahim, "omegatronıcler" ve kopyaları oyunu ciddi derecede oynanılamaz hale getiriyor. Bunun için elde tutulacak bir ispatım bulunmamaktadır, sadece bunları demekle yetiniyorum:

Valve, isterse hilelerin kökünü kurutur. Tanıdığım ve beraber oyuna katıldığımız bir dostum 5 takım arkadaşımızın aynı partide olduğu bir oyunda "oyunbozanlık" nedeni ile hatrı sayılır derecede ceza(lar) yedi. Valve şirketinin hile sorununu çözmemesinin şahsi fikrim bunlardır. Fikirlerinizi duymak isterim ve zevk duyarım. Okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. :D

Neden hile sorununu çözsünler? Adamlara ilk önce Prime hesap aldırıyorlar sonra da adamlar 30 40 kill alıyor sonra 24 saatlik bir cooldown yiyior bunlar katlanarak 14 günü bulabiliyor. Kişi tekrar Prime hesap alıyor ve tekrar cooldown yiyor böylelikle adamlar 2 3 hesap kullanıyor adamların para politikası on numara işliyor.

Eskisinden bile çok hesap satıyor şu an daha çok para kazanıyor.

Valve'nin hileler ile bir anlaşma içerisinde olduğunu düşünüyorum, çünkü; "the cihan" YouTube kanalının 877 bin aboneye sahip olup, neredeyse her videosunda kendi şahsına ait olan hileyi pazarlaması ve hileyi pazarlarken "bu güne kadar kimseye ban yedirmedi, yedirmemeye de devam ediyor" demesi, milyar dolarlar sahibi olan Valve'nin bu duruma hiçbir şey yapamaması durumun vahimliğini öne getiriyor.

Başka bir örnek olarak TF2'nin en büyük hazin düşmanı olan "omegatronıc" adlı YouTube kanalının da aynı şekilde kendi yazılımını insanlara kışkırtma olarak kullanması gibi bir örnek daha sunabiliriz. Valve şirketine göre daha az geliri olan Riot Games'in AC(anti-cheat) konusuna çok üstün olması da hangi şirketin daha fazla oyuncularına önem verdiğini bize yansıtıyor. Bunun açıklaması benim şahsi fikrim olan Valve'nin umursamaması ve hile yazılım şirketleri ile çaplı bir ortaklık kurmasıdır. B

Unun ne kazancı olduğunu asla bilemeyeyiz çünkü; bunun gibi bir durumun öğrenilmesi Valve'yi felaket ötesi bir duruma sürükler. Bu kadar yüksek güçlü bir şirketin bu kadar küçük kişilere küçük bir yaptırım bile uygulamayaması çok ironik bir durum, şahsi fikrim hileler ile bir iş birliği bulunduğu. Böyle bir şirketten bu derecede tembellik ve vurdumduymazlık kabul edilmemesi gereken bir durumdur, bir rekabetçi oyun olan CS2'de ard arta hileler ile karşı karşıya kaldık. Aynı firmanın Team Fortress 2 oyununda da durum çok daha vahim, "omegatronıcler" ve kopyaları oyunu ciddi derecede oynanılamaz hale getiriyor. Bunun için elde tutulacak bir ispatım bulunmamaktadır, sadece bunları demekle yetiniyorum:

Valve, isterse hilelerin kökünü kurutur. Tanıdığım ve beraber oyuna katıldığımız bir dostum 5 takım arkadaşımızın aynı partide olduğu bir oyunda "oyunbozanlık" nedeni ile hatrı sayılır derecede ceza(lar) yedi. Valve şirketinin hile sorununu çözmemesinin şahsi fikrim bunlardır. Fikirlerinizi duymak isterim ve zevk duyarım. Okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. :D

Valve istese tabii hilecileri kurutur fakat Riot gibi yapmak istemiyor. Valorant'ın hile sistemi bilgisayar açık olduğu süre boyunca durmadan arkada çalışıyor ve ben hiç sevmiyorum böyle bir şeyi. Eğer Valve sırf hilecileri atmak için Riot ile aynı sistemi yapsaydı kesinlikle nefret ederdim.

Benim sana önerim bence her şeyi iyi tarafıyla düşünme her zaman. :) Valve istese kökünden çözer ama seçkin aldırdıkları için çözmüyor ki seçkin zaten çok pahalı değil.

Valorant anti hile sistemi çekirdek katmaninda çalışıyor. Evet belki daha iyi koruma sağlıyor ancak güvenlik açısından sorunları var.

Valve istese tabii hilecileri kurutur fakat Riot gibi yapmak istemiyor. Valorant'ın hile sistemi bilgisayar açık olduğu süre boyunca durmadan arkada çalışıyor ve ben hiç sevmiyorum böyle bir şeyi. Eğer Valve sırf hilecileri atmak için Riot ile aynı sistemi yapsaydı kesinlikle nefret ederdim.
hilecilerden kurtulmazsa çok fazla oyuncu kaybı olur bu fikrini bidaha gözden geçir bence

Hilecilerden kurtulmazsa çok fazla oyuncu kaybı olur bu fikrini bir daha gözden geçir bence

Aynen, o yüzden günde en az 1 milyon oynanıyor oyun. Daha hard oyun isteyen CS oynar. Valorant gibi koşarak adam vurmaktan zevk alanlar olabilir bir şey diyemem ona.

Yeni konular

Geri
Yukarı