Valve hileleri neden engellemiyor?

Yani hocam bence bu kadar görmüyor olmazsınız gerçekleri. Eğlencesine oynadığım 2012'den kalma oyun Half-Life Alyx'i hala daha 2'ye 3'e katlıyor. Son anlarını yaşıyor dediğiniz oyun hala milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Son anlarını yaşıyor dediğiniz oyunda hala binlerce turnuva düzenleniyor.
Eğer eski kafalı biri iseniz katlıyor olabilir. Aynı mantıkla orijinal CS'yi de 2000den bu yana oynayanlar var, ama her mapte aimbot görüyorum? TF2'de neden N-Word spamlayan botlar var? Gerçekler sadece "CS niye hileleri engelleyemiyor" değil. Binlerce turnuva düzenleyebilir, ama bir flusha vakası tekrardan olabilir. Ne yapabilirim bu konuda?
Half-Life Alyx hikaye tabanlı bir oyun. CS-GO ise FPS oyunu. Ve iki türü karşılaştırmanız inanılmaz saçma. Hala daha sadece FPS oyunu oynayan bir kitle varken. O karşılaştırmayı yaparken neye değinmek istediğimi sizde çok iyi biliyorsun ama değindiyim şeyden başka her şeyin cevabını vermişsiniz.
HL Alyx hikaye tabanlı Valve oyunu. CS-Go ise FPS ama Valve oyunu. Kitle eğer bu oyunu kabullenemiyorsa Valorant'a geçsin.
Smurf kasıyorum. Telefon numaramı hesabıma ekledim, hesabım gizli değil, hesabım 1 level üstü, ve prime değilim. Benim karşıma neden hile gelmiyor? Demek ki "anti hile" konusunda işe yarar bir şeyler yapmışlar. Ben şu anki durumumda mutluyum, ama siz başta, ilk mesajımda dediğim gibi Trust Factor için lazım olan şeyleri yapmadıysanız "hileden geçilmiyor" diye sızlanırsınız. Yapabileceğim bir şey yok. Tartışmaktan da bıktım. Trust Factor, sizi aynı güven oranına sahip insanlar ile eşleştiriyor. Afedersin ama 0 Trust Factor ile hileciden başka ne gelmesini bekliyordun? "Yeni oyuncular bunları nereden bilsin" birader yeni oyuncular Steam kullanmayı biliyor ise Steam Destek sayfasına da bakabilir. Steam Destek'deki makaleleri okumadan Steam kullanıyorsa ben ne yapayım?

Eğer eski kafalı biri iseniz katlıyor olabilir. Aynı mantıkla orijinal CS'yi de 2000den bu yana oynayanlar var, ama her mapte aimbot görüyorum? TF2'de neden N-Word spamlayan botlar var? Gerçekler sadece "CS niye hileleri engelleyemiyor" değil. Binlerce turnuva düzenleyebilir, ama bir flusha vakası tekrardan olabilir. Ne yapabilirim bu konuda?

HL Alyx hikaye tabanlı Valve oyunu. CS-Go ise FPS ama Valve oyunu. Kitle eğer bu oyunu kabullenemiyorsa Valorant'a geçsin.
Smurf kasıyorum. Telefon numaramı hesabıma ekledim, hesabım gizli değil, hesabım 1 level üstü, ve prime değilim. Benim karşıma neden hile gelmiyor? Demek ki "anti hile" konusunda işe yarar bir şeyler yapmışlar. Ben şu anki durumumda mutluyum, ama siz başta, ilk mesajımda dediğim gibi Trust Factor için lazım olan şeyleri yapmadıysanız "hileden geçilmiyor" diye sızlanırsınız. Yapabileceğim bir şey yok. Tartışmaktan da bıktım. Trust Factor, sizi aynı güven oranına sahip insanlar ile eşleştiriyor. Afedersin ama 0 Trust Factor ile hileciden başka ne gelmesini bekliyordun? "Yeni oyuncular bunları nereden bilsin" birader yeni oyuncular Steam kullanmayı biliyor ise Steam Destek sayfasına da bakabilir. Steam Destek'deki makaleleri okumadan Steam kullanıyorsa ben ne yapayım?
Tartışacaksan yazma bu konuya lütfen.
İnsanlar fikirlerini belirtsin diye açıldı bu konu. Kavga edeceksiniz diye konunun kilit olmasını istemiyorum.

FACEIT, ESEA hepsi hikaye arkadaşlar. Hepsinde hile var. Tek mevzu hilecilerin bazıları göstere göstere kullanıyor, bazıları da çaktırmadan kullanıyor. Yani sadece ESP kullanılarak prefire atmamak kaydı ile hile çok rahat çaktırmadan kullanilabilir.
ESEA'da bile ara ara bakıyorum yok en son 34 hileci banlandı yok şu kadar hileci banlandı.
CS:GO bitmiştir arkadaşlar.
Ana hesabımda 3k saatim var. En son sinirlenip smurf hesap açıp göstere göstere MM'de kaç ay hile kullandım. Üzerinden 1 yıl geçti hesap banlanmadı. VAC olayı hikaye. Overwatch olayı da hikaye. Oyun esnasında kimse banlanmadıktan sonra adam zaten bir sürü oyunu mahvediyor sonra da ya ban yiyor ya da genellikle yemiyor.

Şu an hile kullananların hepsi bir anda ban yese aktif oyuncu sayısı 3'te 2 azalmazsa ben de bir şey bilmiyorum.

Tartışacaksan yazma bu konuya lütfen.
İnsanlar fikirlerini belirtsin diye açıldı bu konu. Kavga edeceksiniz diye konunun kilit olmasını istemiyorum.
Gidiyorum zaten, sırf daha az hileli oyun deneyimi tavsiyesi vermek için gelmiştim ama ne dinleyen var ne anlayan.

Tartışıyor muyuz ki? Hayır ben tartışmıyorum sadece karşılıklı fikir alışverişi yapıyoruz ama siz tartışıyormuşuz gibi birden agresifleşiyorsunuz. Technopatta karşılaştığım tek sorunlu üye tipi bu olabilir. Sadece normal bir şekilde konuşurken tartışma gibi algılayıp haksız olsa bile birden agresifleşen üye tipi. Bir şeyler söylüyorsunuz ama ne dediğiniz sizde bilmiyorsunuz bence hocam. Çünkü ben ne sorsam sorumun cevabını vermeden başka konu açıyorsunuz.

Sizin insanlara hile engellemek için tavsiye vermenizde benim açımda bir sıkıntı yok olmadı da. Bizim istişare ettiğimiz konu bambaşka bir şey hocam. Eğer ben bir oyuna giriyorsam oynamak için girerim ve gereksinimleri umurumda olmaz olmamalı da. Çünkü ben bu oyunun gereksinimlerini karşılamak zorunda değilim.

Bana vaat ettikleri oyunu oynayıp çıkacağım sadece. Ben bunları yazdım diye herhalde beni yeni oyuncu sanıyorsunuz ama değilim. Prime'ım var, Trust factor için lazım olan şeyleri de yaptım. Hatta övgü bile kastım sırf güven faktörü yüksek oyuncularla eşleşeyim diye. Ama her 3 maçtan en az 1 tanesinde hile geliyordu.

CS-GO artık hileden geçilmeyen bir yer oldu. Bunu herkes biliyor artık. Ben bana hiç hile gelmiyor diyen birine gülüp geçerim. Çünkü gerçekçi gelmez. Çünkü bu arkadaşların anlattığına göre oyunda hile yok ama Valve her ay bir ban dalgasıyla 999999999 hileciyi banlar. Olmayan hilelere ban dalgası yapan Valve'yi tebrik etmek lazım.

Yani ben neden Trust Factoru mü yükselteyim ki? Oynamak için girdiğim oyunda neden rahat bir şekilde oynamak için uğraşıyım. Valve bile bu duruma bir şey yapmıyorken ben niye yapayım? Bu oyunu Valve mi yaptı ben mi? Valve yaptı tabi ki. O zaman neden hile sorununu Valve değil de ben çözeyim.

Ben CSGO bedava olmadan önce almıştım. Birde üstüne Premium aldım hesabım seçkin oldu. Hiç hile yok ama sıktı CSGO o yüzden Rainbow Six Siege aldım
Ben premium hesapla gayet de güzel wall kullandım hocam. Hiçbir şey olmuyor
Hile anticheat olmadan engellenemez

Valve anticheat faceit gibi çıkaramıyor. Çünkü faceit anticehat sizin gizliliğinizi ihlal ediyor. Valve bu şekilde hukuk sorunu yaşamamak için etkili anticheat yapamıyor.

Tek yol overwatch. O bile iyi gizleyen adamı banlayamaz.

Ben premium hesapla gayet de güzel wall kullandım hocam. Hiçbir şey olmuyor
Hile anticheat olmadan engellenemez

Valve anticheat faceit gibi çıkaramıyor. Çünkü faceit anticehat sizin gizliliğinizi ihlal ediyor. Valve bu şekilde hukuk sorunu yaşamamak için etkili anticheat yapamıyor.

Tek yol overwatch. O bile iyi gizleyen adamı banlayamaz.
Vanguard gibi bir şey lazım.
Ya da gizlilik sözleşmesini değiştirecek o zaman.

Haklısın ama işini bilen kişi zaten yüksek güven faktöründe kolayca da hile açabilir. Bu oyunda rakipten iyi oynayınca bile 5 tane rapor alıyorsun. Dediğin gibi 2 level hesapta bile hilesiz oynanabiliyor, ben övgü botu ile 2 level hesaba 100 övgü atmıştım ve rakibe yarı prime yarı yüksek leveli olan oyuncular gelmişti (normalde 2-10 level hilecilerin gelmesi gerekirdi). Bu yaptığımı bir hileci de yapabiliyor. Tek suçu iyi oynamak olan birisinin günde defalarca rapor alması sonucu güven faktörü de düşebiliyor. Ortalamanın üstü bir güven faktörüne sahibim ve 600 rapor atmışım, ortalama 100 tanesi VAC yemiş. Ortalama bir güven faktörüne göre yüksek sayıda hile açılmış. Arkadaşımın benden güven faktörü biraz daha iyidir diye düşünüyorum ve onun da 900 tane raporladığı kişiden 100'den fazlası VAC yemiş. Onun da benim de raporlarımızın çoğu son zamanlarda, ileride bu VAC yiyen kişilerin sayısı da artacak. Sence de biraz fazla hile yok mu ortalama bir güven faktörüne göre?

"Valve hileleri engellemiyor" lafını söylemeden önce size düşenleri yaptınız mı?
Prime'ınız var mı?
Trust Factor'ünüz yüksek mi?
Ana hesabımda sadece 5 yıl Veteran'larla eşleşiyorum. Hiçbirisi hile değil. Yüksek Trust Factor'ünüz yoksa hileyle karşılaşmanız normal. Valve, Trust Factor'e güveniyor. Trust Factor'ün yoksa zaten bir şey bekleme.

CS:GO hesabım Prime olmamasına rağmen Steam'de 85 adet oyunum var ve hesabım 30 Level. 1 tane bile hile görmedim. Dediğiniz gibi güven faktörü önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı