Vampire: The Masquerade'de turuncu çatılara bakınca FPS düşmesi

Spitonex

Centipat
Daha fazla  
Sistemim:
RX 6500 XT 4 GB.
Intel Core i5-6402P
16 GB RAM.

Turuncu çatılara çıktığımda FPS'im 19 20'lere düşüyor. Sorun ne anlayamadım. Normalde 80 90 FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
RX 6500 XT 4 GB.
Intel Core i5-6402P
16 GB RAM.

Turuncu çatılara çıktığımda FPS'im 19 20'lere düşüyor. Sorun ne anlayamadım. Normalde 80 90 FPS alıyorum.

Bu duruma yapılabilecek bir şey yok bazı oyunlarda bazı yerlerde spesifik olarak FPS düşüşü oluyor o oyunla ilgili sistemle değil.

Hocam oyunun dx11 versiyonunda fps stabil değil malesef, oyunu açabiliyorsanız dx12 açın.

Nasıl açabilirim hocam?
Hocam oyunu steam kütüphanenizden açarsanız size 2 seçenek sunacak. Birincisi nornal yani dx12 bunda oyun error verebiliyor. İkincisi de dx11 uyumluluk modu. Bende dx12 sorun veriyordu şöyle bir çözüm buldum oyuna dx11 ile girip sonra kapatıp birdaha dx12 ile açınca çoğunlukla sorunsuz açılıyor.
Verdiği hata kodunun adı ue4 tiger.

Hocam benimkisi zaten DX 12 deymiş. DX 11'e alıp denedim çözüldü biraz ama bazı yerlerde düşüyor gene. Oyun çok sıkıntılı.
Turuncu çatılardaki FPS düşüşü düzeldi ama arada sırada yine oluyor.

Hocam benimkisi zaten DX 12 deymiş. DX 11'e alıp denedim çözüldü biraz ama bazı yerlerde düşüyor gene. Oyun çok sıkıntılı.
Turuncu çatılardaki FPS düşüşü düzeldi ama arada sırada yine oluyor.
Az da olsa yardımcı olabildiğime sevindim hocam. Oyunun şu an optimizesi kötü zaten, zamanla düzelir.

Geri
Yukarı