Çözüldü Vanguard başlatılamadı "Hata kodu: 128"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Orcun59

Decapat
Daha fazla  
Dün 22.00'dan beri bu hatayı alıyorum. Her türlü şeyi denedim. Valorant Vanguard'ı ve Valorant'ı yeniden indirdim fakat bir sonuca ulaşamadım. Riot'a ticket attım geri dönmesini bekliyorum, onlar geri dönene kadar yardım edebilirseniz sevinirim. Bu Riot tahmini olarak ne zaman bana geri döner, hiç ticket atan var mı aranızda?
hgghghghggg.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir seçenek daha var yine komut satrını yönetici olarak çalıştırıp sırayla.

"bcdedit.exe /set {current} nx optın"
"bcdedit.exe /set testsigning off"
"bcdedit.exe /set nointegritychecks off"

Bu komutları çalıştırın. Eğer “değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor ve değiştirilemez veya silinemez” bu şekilde bir hata alırsan BIOS içerisinde güvenli önyüklemeyi kapatman gerekir.

Daha sonrasında bunu denedim fakat bu da işe yaramadı.

Arkadaşlar Windows güncelleştirmelerine baktım 21H1 güncelleştirmesi yapmış sorunun yaşandığı gün bende sildim o güncelleştirmeyi bilgisayarımı yeniden başlattım düzeldi Windows güncelleştirmelerinizi kontrol edin.

@Glarious0 @haykooos Windows güncelleştirmelerinizi silin bir de öyle deneyin benim sorunum öyle çözüldü.
Bir seçenek daha var yine komut satrını yönetici olarak çalıştırıp sırayla

"bcdedit.exe /set {current} nx OptIn"

bu komutları çalıştırın. Eğer “Değer Güvenli Önyükleme ilkesi tarafından korunuyor ve değiştirilemez veya silinemez” bu şekilde bir hata alırsan BIOS içerisinde güvenli önyüklemeyi kapatman gerekir.
Hocam tüm komutları yazdım herhangi bir hata almadım ama valoranta hala giremiyorum

Şimdi de "net start vgc" komutunu çalıştırır mısın hocam?

Sc query vgc yazdım bende de arkadaşla aynı şeyler yazıyordu diğer aşamaya geçtim net start vgc yazdım aldığım sonuç şöyle.

Vgc sistemi başlatılamadı.
Bir sistem hatası oluştu.
Yanlış işlev.

c:\Windows\system32>

Bu komutları çalıştırın. Eğer “değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor ve değiştirilemez veya silinemez” bu şekilde bir hata alırsan BIOS içerisinde güvenli önyüklemeyi kapatman gerekir.

Arkadaşlar Windows güncelleştirmelerine baktım 21H1 güncelleştirmesi yapmış sorunun yaşandığı gün bende sildim o güncelleştirmeyi bilgisayarımı yeniden başlattım düzeldi Windows güncelleştirmelerinizi kontrol edin.

@Glarious0 @haykooos Windows güncelleştirmelerinizi silin bir de öyle deneyin benim sorunum öyle çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bende öyle düşündüm.ama tüm güncellemeleri yapmama ragmen olmadı bende dil güncellemeleri var bütün ülkelerden acaba güncellesem olur mu.

Bende de aynı şey oluyor bunu yazdığımda erişim engellendi diyor 1 aydır oyunu acmak için yapmadığım şey kalmadı fakat bir türlü açılmıyor.

Geri
Yukarı