Vardiyalı çalışmak zor mudur?

• Konuyu başlatan Ps454
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 5B

Ps454

Centipat
Arkadaşlar akşam 8.00 sabah 8.00 sabah, 8.00 akşam 8.00, 2 vardiya iş var. Daha önce vardiyalı işte çalışmadım. Nasıldır? Plastik şişirme işi zor mudur? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu vardiya sence nasıldır hep 8.00 8.00 çalışıyorlar.
4 ay kadar bir fabrikada çalıştım. Gece vardiyası sakinlik açısından iyi oluyor. Başında amir filan yok ama genel hayatını çok etkiliyor. Tüm dünyadan farklı gidiyorsun. Millet uyanıkken sen uyuyorsun filan. Gündüz uykusuyla da tam olarak dinlenemediğin gerçeği var.

4 ay kadar bir fabrikada çalıştım. Gece vardiyası sakinlik açısından iyi oluyor. Başında amir filan yok ama genel hayatını çok etkiliyor. Tüm dünyadan farklı gidiyorsun. Millet uyanıkken sen uyuyorsun filan. Gündüz uykusuyla da tam olarak dinlenemediğin gerçeği var.

Anladim hocam bu vardiya bana garip geldi 12.00 8.00 falan yok bir de daha önceden vardiyalı çalışmadım nasıl bir izlenim olur acaba.

Gayet normal bir çalışma saati.

Daha önce vardiyalida çalışmadım sizin iş tecrübenizi varsa bu iş ile ilgili yorumlarınızı beklıyorum.

Anladim hocam bu vardiya bana garip geldi 12.00 8.00 falan yok bir de daha önceden vardiyalı çalışmadım nasıl bir izlenim olur acaba.

Daha önce vardiyalida çalışmadım sizin iş tecrübenizi varsa bu iş ile ilgili yorumlarınızı beklıyorum.
Bazı yerler 3 vardiya olur ve dediğin çalışma saatlerini kullanır. 12 saatlik 2 vardiya olarak çalışan yerler ise ekstra mesai ücreti öder çalışanlarına. Yani genelde 9 saat filan standart mesaidir. Kalan 3 saat ek mesaiye girer. Ek mesaiye kalmak normalde tercih meselesidir ama kurumsal olmayan yerler zorunlu ek mesai yaptırabiliyor. Eğer 12 saati standart mesai sayıp sana sabit bir ücret ödeyeceklerse kaç o işten.

Arkadaşlar akşam 8.00 sabah 8.00 sabah, 8.00 akşam 8.00, 2 vardiya iş var. Daha önce vardiyalı işte çalışmadım. Nasıldır? Plastik şişirme işi zor mudur? Fikirlerinizi bekliyorum.
Gece vardiyasına geçtiğiniz zaman, pazartesi rahat edersiniz. Geri kalanlar eziyet oluyor. 1.5 sene gece vardiyasında sabit çalıştım. Tek vardiya 10.5 saat çalışıyordum, orta zorlukta hamal işti. Ortamımız vardı, sabah kadar kalabalık olmuyordu, usta şerefsizdi, gece vardiyası dağıldı daha sonra. Plastik firmasında'da çalıştım 4-5 ay, başakşehirde üstün plastik vardı, 5800 veriyorlardı, mobbing çok dönüyordu. O yüzden çıktım. Ayrıca hangi firmaya başvurcaksınız? Benim mahallemde adı çok geçen firma var, dünya plastik erkek eleman alıyorlar, orayamı başvurdunuz acaba? Aynı şekilde 2 vardiya şuanda.

Geri
Yukarı