Varsayılan ağ geçidi görünmüyor

oknbzk

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar modemin ayarlarını yapmak için modemin arayüzüne girmeye çalışıyorum ama girmiyor. 192.168... gibi olan tüm değerleri denedim olmadı. Cmd ye ipconfig yazdığımda varsayılan ağ geçidi boş görünüyor.

En az 5 kere resetledim ve kablolu olarak bağlanıyorum. Eski modemi taktığımda direk 192.168.1.1 olarak görünüyor, arayüze girebiliyorum. Yeni modemde internet ışığı yanmıyor, sorun bundan kaynaklı olabilirmi? Yani netin gelmesi için kullanıcı adı gibi ayarları yapmak istiyorum ama bir türlü modeme bağlanamadım.

İnternet ışığı yanmasa da modem yönetici paneline girebilmeniz gerekiyor. Siz yönetici paneline girip modemi yapılandırmadığınız için internet ışığı yanmıyor. Her marka aynı olmuyor 192.168.2.1 de olabilir. Cihazın altındaki etikette, kullanım kılavuzunda belirtilmiş olması gerekiyor. Markanızı söylerseniz yardımcı olabiliriz. Ek olarak bilgisayarınızda eski modeme ait herhangi bir kalıntı kalmamalı. TCP/IPV4 ayarlarını otomatik yaptıktan sonra tekrar dener misiniz?

Her türlü sayı kombinasyonunu denedim. Eski modemin kalıntılarını en kolay nasıl temizleyebilirim?
Modem markası pikatel airmax-104 .

Evet denedim ama olmuyor. Bunu öğrenmenin yolu cmd ye ipconfig yazmak. Ama yazdığımda o sıra boş hiçbir şey gözükmüyor. Her zaman yaptığım bir işlem nedense olmuyor bende anlamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı