Çözüldü Varsayılan uygulama sıfırlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Şu şekilde birçok sorunum var. Class uzantılı dosyaları txt ile .Txt dosyasını açmaya çalıştığımda bu şekilde birçok hata var. Ben bu bütün varsayılan uygulamaları nasıl sıfırlarım? Ayarlar bölümündeki varsayılan uygulamalar bölümünde bulunan Microsoft'un önerdiği varsayılanlara sıfırla çalışmıyor. Sorunumu düzeltmiyor. Çok ciddi bir durum illa format mı atmam lazım? Bütün varsayılan uygulamaları sıfırlamak istiyorum. Ayarını bulamadım.
Kocaman forumda hiç mi bilgisi olan yok :(
@Tim Hocam bir bakar mısınız rica etsem.
@Fischerk .
En iyisi format gibi duruyor. Yapabileceğim hiçbir şey yokmuş gibi duruyor. :(

Dosya Ekleri

• 1620802074387.png
    1620802074387.png
    74,5 KB · Görüntüleme: 41
  • 1620802103345.png
    1620802103345.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tek tek ekleyeceksiniz, her regedit dosyası ayrı dosya uzantısı için ayarlandı. Topluca eklenir mi bilmiyorum.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Çözümdür. Allah razı olsun hocam.
Tek tek ekleyeceksiniz, her regedit dosyası ayrı dosya uzantısı için ayarlandı. Topluca eklenir mi bilmiyorum.
Hocam şunu fark ettim bazı .class uzantılı dosyalar yok. Neden acaba?

Son düzenleme:
Windows_10_default_file_associations.zip
Yukarıdaki bağlantıda bulunan ZIP dosyasını indirin ve içerisinde bulunan bütün kayıt defteri girdilerini sisteme ekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatın ve kontrol edin.

Kaynak: Restore Default File Type Associations in Windows 10

Hocam konuyu hortlatmak gibi oluyor ama benzer bir konudan yardıma ihtiyacım olduğu için yazıyorum. Bu attığınız hala güncel mi? Benim sorunum arkadaşın attığı 2. fotoğraftaki diğer seçenekler kısmına uygulama ekledim ve silemiyorum. Kayıt defterine gidip sildim hiçbir şey değişmedi, ne sildiğimi de bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı