Vatan Bilgisayar 2. El Ürün Satma Sorunu

108971

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere yaşadığım bir sorunu dile getireceğim. Ayın 23'ünde Vatan Bilgisayar'dan sistem satın aldım. Eve gittiğimde montajını yaptık ve fark ettim ki anakart ve ekran kartının stickerleri bulunmamakta ve anakartın işlemci pin koruma yuvasının üzerindeki plastikte Foxconn yazıyor. Sizce 2. el ürün mü sattılar? Eğer öyle bir durumsa şikayetçi olup mahkemeye derhal vereceğim.

Daha önce çok şahit oldum iade aldıkları ürünü olduğu gibi rafa koyduklarına. Doğrudur, yapmadıkları şey değil. Müşteri farkına varmazsa ne güzel, farkına varınca hemen yeni ürün veriyorlar açılmamış.

Daha önce çok şahit oldum iade aldıkları ürünü olduğu gibi rafa koyduklarına. Doğrudur, yapmadıkları şey değil. Müşteri farkına varmazsa ne güzel, farkına varınca hemen yeni ürün veriyorlar açılmamış.
Peki sizce yarın götürmeli miyim aldığım yere? Ayrıca ekran kartı ve anakart kutusunun üzerinde bant gibi bir şey yoktu.

Götürün büyük ihtimal direkt değiştirirler zaten. Etiketleri cep yapıyorlar genelde... Normalde kimsenin girmesine izin verilmediği teknik servis odasına girdiğimde sayısız etiket vb. kutu içinden çıkan aksesuar görmüştüm kutu içinde. Kalabalık zamanda gidin, "Bu ne terbiyesizlik böyle, kullanılmış açılmış ürün veriyorsunuz bize." deyin diğer müşterilerin yanında. Güzel oluyor. :)

Arkadaşlar son bir sorum olacak. Dün Samsung CF390 27'' model monitörü iade etmeye gittim lakin daha kutuya dahi bakılmadan kabul edilmedi. Monitörü Pazartesi günü aldım. Sizce ben mi yanlış biliyorum ya da ben mi yanlış yaptım yoksa onlar bilerek mi kabul etmediler ?

Götürün büyük ihtimal direkt değiştirirler zaten. Etiketleri cep yapıyorlar genelde... Normalde kimsenin girmesine izin verilmediği teknik servis odasına girdiğimde sayısız etiket vb. kutu içinden çıkan aksesuar görmüştüm kutu içinde. Kalabalık zamanda gidin, "Bu ne terbiyesizlik böyle, kullanılmış açılmış ürün veriyorsunuz bize." deyin diğer müşterilerin yanında. Güzel oluyor. :)
Hocam peki ekran kartı etiketi bulunmazsa da bu konu geçerli mi ürün ikinci el mi sayılıyor?

@108971 Geçerli bir sebep yoksa iade almazlar. İnternetten satın almadınız çünkü. Belki konuyu üst birimlere taşıyınca iade ederler ama emin değilim. Monitörde veya kutu içeriğinde bir sorun varsa belirtin halletsinler.

@rhonie01 Sadece etiket için hiç uğraştırmadan değişim yaparlar mı? Meçhul. İkinci el sayılmayabilir, kutu üretim hatası olabilir etiket eksikliği. Ancak etiket sizin hakkınız. Üstüne giderseniz değiştirebilirler. Vatan biraz böyle, kimin gücü kime yeterse. :)

Vatan'dan aldığım kasanın alt kısmı silikonla yapıştırılmış. Aldıktan sonra fark ettim. Montajı vs yapılmıştı tekrar uğraşıp geri götürmedim ama böyle bir firma olduğunu bilin istedim. Ayrıca benim aldığım parçaların da güvenlik bandı jelatini ve stickerı yoktu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı