Vatan Bilgisayar 2 gün önce onaylanan sipariş ne zaman gelir?

445376

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Vatan Bilgisayar'dan bir PC topladım. Montajını onlar yapıyor hazır sistem diyebilirim. Sizlere tahmini olarak ne zaman elime ulaşır? 2 gün önce onaylandı siparişim sipariş edeli 4 gün oluyor daha hazırlanmamış bile. 3 aşama kaldı sizce ne zaman gelir? Cevaplarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 7308B7E5-05C4-438C-9AAC-06FD28E62A54.jpeg
    7308B7E5-05C4-438C-9AAC-06FD28E62A54.jpeg
    61,1 KB · Görüntüleme: 75
Bu aşamadan sonra direkt kargo aşamasına geçecektir. Bir aksilik olmazsa ürününüz Cuma veya Cumartesi elinizde olur.

Anladım işlemi hızlandırmak için müşteri hizmetlerini aramalı mıyım? sizce yoksa beklemeli miyim?
Müşteri hizmetlerini aramanız bir şey değiştirmez. Size vaat ettikleri süreyi aşmadıkları sürece bir sorun görünmüyor teslim edilecek diyip kapatacaklardır.

Konudan bağımsız şöyle bir bilgi vermek de istiyorum;

Son zamanlarda ne yazık ki teknoloji mağazacılığında personel sayısını azaltıp satış sayısını arttırmaya yönelik bir politika izleniyor. Bunun sebebi ise ilerleyen zamanda teknoloji marketlerin sayısı azalacak ve pek çok satın alım Online'a dönecek.

Bugünlerde bilgisayarı toplayan ve satan kişiler aynı. Önceden bilgisayarı toplayan kişi sadece bilgisayar toplardı "Montaj Sorumlusu" diye bir iş tanımı mevcuttu. E bu montaj sorumlusu aradan çekilip iş satıcıya yüklenince malum satışçı arkadaşın iş yükü arttı.

Ne alaka diyebilirsiniz tabi. Şöyle düşünün bir bilgisayar toplayacaksınız ve müşteri sipariş geçmiş. Ama aynı anda ilgilenmeniz gereken müşteriler de mevcut. Arayıp acele ettirdiğiniz zaman veya şikayet ettiğiniz zaman montaj, kablolama, kontrol gibi aşamaları aceleye getirdiğiniz için sorun yaşama ihtimaliniz artıyor. Geçmişte bu sektörde çalıştığım için durumları az çok biliyorum maalesef.

Bence bırakın 1-2 gün geç olsun tam olsun. Kendinizi de başkasını da germenize gerek yok bu meseleler için.

Geri
Yukarı