Vatan Bilgisayar 7000 TL Sistem Önerisi

KEfeaan siz ne yapmışsınız böyle.10 bini aşan bir sistemmiş bu 😳 keşke alabilsem ama mümkün değil alamam bunu.monitör hariç hepsini değiştirmemiz gerek.daha bilgisayarcı da kendi parasını ekleyecek üzerine.monitör hariç ve yine monitöre uygun 4000-4500 liralık bir sistem lazım bana.tekrar liste yaparsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Not: Vatandan istemişsiniz fakat vatan biraz pahalı. İsterseniz vatandan toplayabilirim fakat daha güçsüz bir bilgisayara sahip olursun.

Not 2: İncehesaptan sistemin bios güncellemesini yapmasını isteyin yoksa sistem çalışmaz.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600

Anakart: Asus Tuf B450 Plus Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200MHz ATX Gaming(Oyuncu) Anakart

Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CL16 Dual Kit Ram Kırmızı - CMK16GX4M2A2400C16R

Ekran Kartı: Msi Radeon RX 5700 8G AMD Radeon RX 5700 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı

HDD: Toshiba P300 High Performance 1TB 3.5

SSD: Hi-Level 240GB 2,5" 550MB/530MB/s SSD Disk - SSD30ULT/240GB

Kasa:
Cooler Master MasterBox MB511 MCB-B511D-KANN-STU ATX Pencereli Mid-Tower Gaming Kasa

Güç Kaynağı: Zalman ZM700-TX 700W 14cm +80 Plus

Monitör: Aoc C24G1

Birazcık bütçeni aşıyor ekran kartını düşürürseniz 7000 TL civarı olabilir.
1-2-4-6 .ci maddeler guzel digerleri degistirilebilir
1-2-4-6 .ci maddeler guzel digerleri degistirilebilir
diyat acisindan dedim

seçtiğim VIEWSONIC monitör de VA panelmiş.hem IPS hem Curved özelliği birlikte bulunan 20"_25" arası monitör yok mu?ben bulamadım.ne zormuş bilmeyince ☹☹
bilgisayarcıya sipariş vericem.onlar da netten alırlar parçaları sanırım.ama istediğim gibi monitör bulamadım.her şeyini geçtim.bu iki özellik olsa yeter. IPS ve Curved.tek istediğim filmleri daha keyifle izlemek.oyun falan oynamam.

Son düzenleme:
KEfeaan siz ne yapmışsınız böyle.10 bini aşan bir sistemmiş bu [emoji15] keşke alabilsem ama mümkün değil alamam bunu.monitör hariç hepsini değiştirmemiz gerek.daha bilgisayarcı da kendi parasını ekleyecek üzerine.monitör hariç ve yine monitöre uygun 4000-4500 liralık bir sistem lazım bana.tekrar liste yaparsanız çok sevinirim.

Ben incehesapta monitör hariç 5800 TLye toplamıştım[emoji79]. Ve nerden topladınız benim önerdiğim bilgisayarı ?

Ben incehesapta monitör hariç 5800 TLye toplamıştım[emoji79]. Ve nerden topladınız benim önerdiğim bilgisayarı ?

Ve sanırım benim önerdiğim ilk bilgisayarı toplatmışsınız. Onda ekran kartı çok güçlüydü o yüzden 10.000 TL gelmiş olabilir. Ama ben 7800 gibi toplamıştım. Herneyse eğer önerdiğim ilk bilgisayarı bilgisayarcıya gösterdiyseniz benim önerdiğim HDDsi 4 TBlık ekran kartı Rx 570 olan bilgisayarı bilgisayarcıya sorun

evet netten baktım daha uygun gibi.bilgisayarcıya gitmedim henüz.çok cahil görünmemek için araştırıp gitmek istiyorum🙂 şu an almıyorum.yılbaşından sonra mart nisan gibi alabilirim.ama elimdeki laptop her an bozulabilir.yeni tamirden geldi.hem bozulmadan araştırıp aşağı yukarı bir fiyat çıkarmak hem de öğrenmek için şimdiden sizleri meşgul ediyorum.söylediğiniz liste daha uygun.bakıp hesapladım.onu baz alıcam.bilgisayarcıya gidince bakalım netten ne kadar fazla hesap çıkaracak bakarım.sonra tekrar sizlere danışırım.çok teşekkür ederim hepinize ve KAfeaan :)
[çözüldü]

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı