Vatan Bilgisayar ASUS monitörde çıkan ölü pixel için değişim veya iade alır mı?

Asus için ölü piksel garantisi en az 3 ölü pikseli kapsıyor. 1 tane bile olsa yine de değiştirmeniz gerekir ayıplı mal kategorisine giriyor. Ancak çoğu firma bu olayı kendi lehine çevirip en az 3 diyorlar. İade almak istiyorsan da thh gidiceksin şikayette bulunucaksın bir ton uğraşıcaksın vs.
Her şubenin çalışanlarının durumu biraz değişkenlik gösteriyor. Kimi şube müdürleri müşterinin derdini çözmeye çalışırken kimisi (artık ne sebeple yapıyorsa bilmiyorum) yapacak bir şeyimiz yok deyip olayı kapatmaya çalışıyor.

Ölü Piksel Nedir? | Asus Teknik Servis Burada 3 ölü pikselin altı normaldir yazıyor ama sen yine bir şansını dene.
İçimin rahat olma sebebi ekranın tam ortasında şerit şeklinde bir gölge var. 1 ölü piksel ile haksız isem o şerit ile haklı olmalıyım. :)

İçimin rahat olma sebebi ekranın tam ortasında şerit şeklinde bir gölge var. 1 ölü piksel ile haksız isem o şerit ile haklı olmalıyım. :)

İnşallah sıkıntısız değişim olur ama biz bunu servise yollayacağız, servis bize tamam değiştirin derse değiştireceğiz gibi bir muhabbet olabilir. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız hızlı sonuçlanır ama diğer illerde ürün İstanbul'a gideceği için hele ki şu sıkıntılı dönemde uzayabilir.

Konuya cevap olsun, mağazadan seçerek aldığınız üründe Vatan Bilgisayar değişim-iade yapmıyor. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın en azından monitör için bu hakka sahip değilsiniz. Kargo süreci + en fazla 20 gün servis süreciyle toplam en fazla 30 iş günü içinde servis raporu ile değişim-iade yapılacağını belirttiler. Umarım servis sürecinde mağdur edilmeyiz. İnternetten alışverişe devam dostlar. :)

Konuya cevap olsun, mağazadan seçerek aldığınız üründe Vatan Bilgisayar değişim-iade yapmıyor. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın en azından monitör için bu hakka sahip değilsiniz. Kargo süreci + en fazla 20 gün servis süreciyle toplam en fazla 30 iş günü içinde servis raporu ile değişim-iade yapılacağını belirttiler. Umarım servis sürecinde mağdur edilmeyiz. İnternetten alışverişe devam dostlar. :)

Sanırım bunun sebebi mağazadan ürün alırken deneme hakkının olması. Burada seni suçlamak için söylemiyorum ama keşke monitörü aldığın zaman mağazada deneseydin. Böyle durumlar için bir tavsiye daha vereyim, bazı firmaların servisine kendin yollarsan süreç daha hızlı işliyor. Yani sen Vatan'a verip Vatan'dan ASUS'a yollamasını bekleyene kadar direk ASUS'u arayıp onlara yollarsan bir tık daha hızlı oluyor. Zaten ASUS sana bu ürünün değişmesi gerekiyor belgesini verdikten sonra gidip ürününün yenisini alabiliyorsun. Zaten Vatan'ın ASUS'a yollama sebebi de o, sen sadece aracıyı çıkartmış olacaksın. Bir daha böyle bir şey yaşarsan mağazaya "peki bunu direk ben yollasam garantiye bir sıkıntı çıkar mı? Diye sor çıkmaz derlerse kendin yollarsın.

Çok haklısın. Benim biraz acele işime denk geldi. İç mimarım ve çizim yaparak para kazanıyorum. Eski monitörüm sıkıntı çıkarınca aceleyle Vatan kapanmadan bu monitörü aldım. Test etme noktasına gelince sağolsun satış temsilcisi beyefendi kutuyu açamayacaklarını söyledi. Bugün mağaza müdürü kontrol ettirmediniz mi diyince satış temsilcisinin söylediğini söyledim. Satış temsilcisine umarım hatasını söyler sert bir dil kullanmadan. Çok teşekkür ederim ilgilendiğin ve tavsiyelerde bulunduğun için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı