Vatan Bilgisayar iade alır mı?

ogzhnkcl

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 11 gün önce Vatan Bilgisayar'ın internet sitesi üzerinden satın almış olduğum Acer markalı dizüstü oyuncu laptopumun ekranında bir adet ölü piksel tespit ettim. İade etmek istiyorum fakat Vatan Bilgisayar'ın iade politikasında bilgisayara işletim sistemi falan kurulursa, Wi-Fi bağlanırsa iade edilemeyeceği söyleniyor. Halbuki ben bilgisayara Windows 11 kurdum. Sorum şudur ki acaba bilgisayarı sıfırlayıp FreeDOS haline getirsem iadeyi kabul ederler mi?

O nasıl politika öyle. Ben hala oranın kapısına gidenleri anlamıyorum. Açık açık yazıyorum bu adamlar kaç kişiyi mağdur etti. İşletim sistemi kurdum diye ayıplı malı kabul mü edeceğim. Yok öyle dava gidin hakkınızı arayın.

O nasıl politika öyle. Ben hala oranın kapısına gidenleri anlamıyorum. Açık açık yazıyorum bu adamlar kaç kişiyi mağdur etti. İşletim sistemi kurdum diye ayıplı malı kabul mü edeceğim? Yok öyle dava gidin hakkınızı arayın.

Hocam THH'ye başvuracağım ama böyle yaparsam belki kabul ederler mi diye merak ettim.

Arkadaşlar merhaba. 11 gün önce Vatan Bilgisayar'ın internet sitesi üzerinden satın almış olduğum Acer markalı dizüstü oyuncu laptopumun ekranında bir adet ölü piksel tespit ettim. İade etmek istiyorum fakat Vatan Bilgisayar'ın iade politikasında bilgisayara işletim sistemi falan kurulursa, Wi-Fi bağlanırsa iade edilemeyeceği söyleniyor. Halbuki ben bilgisayara Windows 11 kurdum. Sorum şudur ki acaba bilgisayarı sıfırlayıp FreeDOS haline getirsem iadeyi kabul ederler mi?

Benim bildiğim 14 günü geçerse almıyorlar.

SSD'yi kullandığın anlaşılıyor hocam işletim sistemi kurarsaniz Wi-Fi baglarsaniz muhabbeti falan biraz saçma geldi iade konusunda bir bilgim yok bazı firmalarda 3 veya 5 ölü piksele kadar kusurlu olmadığını farzediyor o yüzden edemeyebilirsiniz daha deneyimli arkadaşlar bilgilendirecektir, bende sizinkine benzer bir olay yaşamıştım bir tane ölü piksel açık mavi görünüyor Acer laptop Amazon'dan aldım ben adamlar direk iade alıyor sorgusuz sualsiz ben değişim istedim ellerinde cihaz bulunmadigini istersem iade edebilecegimi istersem de belli bir miktar ücreti geri yansitacaklarini söylediler bende indirim istedim verdiğim paranın belli bir miktarini geri verdiler bir 10 gün sonra da fiyatı 300 lira falan düştü onu da hediye kartı olarak Amazon bakiyeme gönderdiler Amazon'dan sasmıyorum o zamandan beri.

Ölü piksel bir ayıp mıdır? Burada detaylı bir rehber ve Yargıtay kararı var.

"Ölü Pikselde Sayı Önemli Mi? 2010’lu yılların ilk çeyreğine kadar sayı sınırı vardı. Ancak günümüz şartlarında sayı sınırı yoktur. Bu durum firmaların uydurduğu, kâr marjlarını arttırmak amacıyla yapılan uydurmadır. Bilinçsiz tüketiciler sayesinde firmalar bu durumu kullanarak satış sonrası destek hizmeti masraflarından kısmaktadırlar."

Özetle, iade edebilirsiniz en fazla biraz uğraşmak durumunda kalırsınız. Tabi bu süreçte kur farkını da hesaba katmakta fayda var.

Son düzenleme:

İade almazlarsa servisten iade raporu alıp iade edebiliyorsunuz diye biliyorum.

O nasıl politika öyle. Ben hala oranın kapısına gidenleri anlamıyorum. Açık açık yazıyorum bu adamlar kaç kişiyi mağdur etti.
Çok uzun yıllardır oradan alışveriş yapıyorum işim düştüğü zaman. Herhangi bir süreçte, herhangi bir şekilde mağdur veya huzursuz olduğumu hiç hatırlamıyorum. Gerek müşteri hizmetleri, gerek satış sırası/sonrası ilgi alaka, gerekse iade kısmında...vs sorun yaşamadım. (Çok yakın olduğu için bütün işlemlerimi bizzat şubesine giderek yapıyorum bu arada. Online süreçleri için kefil olamam)

Her firmada sorun yaşanabiliyor tabi. Neticede hassas elektronik cihazların satıldığı firmalar bunlar. Müşteri kitlesi ne kadar büyük ise, doğal olarak şikayet eden kişi sayısı da doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Şu an rastgele seçerek firmaların şikayet kimliklerine baksak, her firmada mağdur olan bir çok insan bulunabiliyor bu yüzden.

Nasıl Vatan'ın kapısına sıklıkla gidiyorsam, ürün yelpazesi içerisinde ihtiyacım olan ürünü bulduğum zaman diğer firmaların da sıklıkla kapısına giden biri olarak anlatabilmişimdir umarım meramımı :)

Geri
Yukarı