Vatan Bilgisayar Ayrı Alınan Parçalar için Montaj Hizmeti

enes acu

Kilopat
Vatan Bilgisayar'dan internet üzerinden parçaları tek tek sipariş edip bulunduğum ildeki şubesine götürsem faturalarla birlikte montaj hizmeti alabilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptırabilirsin. İnternete özel bir indirim vesaire yakalamadıysan mağazadan parçaları alıp toplatman daha kolay olur.

Yaptırabilirsin. İnternete özel bir indirim vesaire yakalamadıysan mağazadan parçaları alıp toplatman daha kolay olur.
Ben alacağım ürünleri webden indirimle almayı düşünüyorum beklemek için vaktim var sabırsızda değilimdir öyle şubede kazıklanmak istemiyorum her gece kontrol edip webden almak mantıklı geldi ama montajını kendim yapmak istemiyorum zarar gelmesin diye kesin yaparlar demi?

Vatan genelde pahalıya satıyor, haberin olsun. Ucuza bulursan alınır. Onun dışında daha önce sistem toplamayıp zarar vermekten korkuyorsan, korkmamanı tavsiye ederim. Zor değil. 3-4 kablo bağlıyorsun (zaten hepsinin büyüklük ve uçları farklı), montaj yapıyorsun vesaire. Ben de kendim yapmıştım.

Ben alacağım ürünleri webden indirimle almayı düşünüyorum beklemek için vaktim var sabırsızda değilimdir öyle şubede kazıklanmak istemiyorum her gece kontrol edip webden almak mantıklı geldi ama montajını kendim yapmak istemiyorum zarar gelmesin diye kesin yaparlar demi?
Faturayla birlikte gidince yapıyorlardı. Montaj için korkulacak birşey yok, tek dikkat etmeniz gereken işlemciyi tam bir şekilde oturtmak. Tam oturtmadan klipsini kapatırsanız işlemci malesef çöp olur. Onun dışında ekran kartı ve RAM montajı tam olarak prize fiş takmak kadar basit, soket yapısının baktığı yönleri parçaların sokete girecek kısımlarıyla eş yönlü yapın ve soketlerdeki çıkıntılı tırnaklardan tık sesi gelene kadar bastırın. Anakart ön panel bağlantısının birçok örneğide videolu bir şekilde internette mevcut.

Faturayla birlikte gidince yapıyorlardı. Montaj için korkulacak birşey yok, tek dikkat etmeniz gereken işlemciyi tam bir şekilde oturtmak. Tam oturtmadan klipsini kapatırsanız işlemci malesef çöp olur. Onun dışında ekran kartı ve RAM montajı tam olarak prize fiş takmak kadar basit, soket yapısının baktığı yönleri parçaların sokete girecek kısımlarıyla eş yönlü yapın ve soketlerdeki çıkıntılı tırnaklardan tık sesi gelene kadar bastırın. Anakart ön panel bağlantısının birçok örneğide videolu bir şekilde internette mevcut.
Hocam biliyorum montajı fakat daha önce bir anakart çatlatmışlığım var elim biraz sert ve ağırdır onun için bulaşmak istemiyorum eli yatkın biri toplaması daha iyi olur gibime geliyor

Bilgisayarı tümüyle ordan topladım sadece anakartı farklı bir firmadan aldım. Montajı yaptılar ancak memnun kalmadım. Neyse sonuç olarak yapıyorlar. Ancak yerinden yerine göre değişebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı