Vatan Bilgisayar deposunda değişim için ürün kalmamış?

W4rlock

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:ASUS TUF RTX 4080 16GB OC

İŞLEMCİ:AMD RYZEN 7 7700X

RAM: 32GB (2x16)

ANAKART:ASUS PRIME X670E-PRO WI-FI soket AM5 6400MHz DDR5

SSD:MSI 1TB SPATIUM M390 NVMe M.2 SSD

GÜÇ KAYNAĞI:FSP Hydro PTM PRO HPT2-1200M 1200W 80+ platinium 120mm
Bu konu hakkinda cok baslik açtım kusura bakmayın özet geçmek gerekirse, 7 Temmuz tarihinde ASUS ROG PG259QNR 24.5" 360Hz monitörüm elektrik arizasi sebebiyle calismadi ve garanti icin vatan'a goturdum ancak 20 is gununu cok fazla aştı ve icime kusku girdigi icin degisim talebi oluşturdum ve ne hikmetse 6 gun sonra cihazımın tamir olduğunu soylediler.

Gerekli arastirmalari yaptim ve degisim talebimi israrla belirttim. Saolsunlar yanlışlık olduğunu soylediler ancak sorun şu ki monitor hiçbir depoda kalmamis anca teshir ürünleri varmis. Ek garanti bile yaptirdigim bir cihazı teshir urunu bir cihazla degistirmek koyuyor ya da para iadesi diyorlar ancak kasım ayında aldim ürünü ve doların ne durumda oldugunu hepimiz biliyorsunuz.

Sağ olsun arkadaşlar merkeze ilettiler durumu ASUS duruma göre ayni ozelliklere sahip baska bir monitorle degisim yapilabilecegini soyledi ancak arastirdigimda ASUS'un 360 Hz 27"monitoru oldugunu gordum ve parasi cidden fazla onunla degisim olacagini sanmiyorum bu durumda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan gibi bir firmadan alışveriş yapmasaydınız keşke. Bende oradan PC topladım toplamaz olaydım.

Hocam ya aynısı ya üst modeli ile değişim olur adamların dönüş yapmasını bekleyin.

Hocam sordum dedim hani benim monitörümü karsilayacak şey bu zaten. Baska bu ozellikte monitor yok dedim. Ama ust model kabul etceklerini sanmiyorum para iadesi gibi duruyor suanlik dediler ama üstüne gideceğim.

Vatan gibi bir firmadan alışveriş yapmasaydınız keşke. Bende oradan PC topladım toplamaz olaydım.

Vallahi hocam iyi mağazadır parası çoktur ama değerini verir diye düşündüm. Vermezmis🙂

Hocam sordum dedim hani benim monitörümü karsilayacak şey bu zaten. Baska bu ozellikte monitor yok dedim. Ama ust model kabul etceklerini sanmiyorum para iadesi gibi duruyor suanlik dediler ama üstüne gideceğim.

Vallahi hocam iyi mağazadır parası çoktur ama değerini verir diye düşündüm. Vermezmis🙂

Vatan eskiden iyiydi bana göre ama şu an nedense kötü olmuş.

Hocam böyle durumlarda ortayı bulmayı tavsiye ediyorum. Evet haklısınız, misli ile değiştirmek zorunda ama işler cok sarpa sarıyor, kanunda "imkan varsa misli ile değişim" şeklinde geçiyor bu yüzden firmalar da işi yokuşa sürüp temin edemiyoruz diyorlar.

Tabii ki kanunen her hakkınızı arayın ama imkanız varsa mesela 27inç modelin fiyat farkının yarısını vermeyi talep ederek bir üst model sıfır ürün ile değişim yapın. Veya istediğiniz başka üst model varsa bir miktar nakit teklifi ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Olur da THH'ye başvurmanız gerekirse kesinlikle "bilirkişi atanarak piyasadaki muadil ürünlerin tespitini talep ediyorum" şeklinde bir madde eklemeyi unutmayın. Geçmiş olsun hocam.

Hocam böyle durumlarda ortayı bulmayı tavsiye ediyorum. Evet haklısınız, misli ile değiştirmek zorunda ama işler cok sarpa sarıyor, kanunda "imkan varsa misli ile değişim" şeklinde geçiyor bu yüzden firmalar da işi yokuşa sürüp temin edemiyoruz diyorlar.

Tabii ki kanunen her hakkınızı arayın ama imkanız varsa mesela 27inç modelin fiyat farkının yarısını vermeyi talep ederek bir üst model sıfır ürün ile değişim yapın. Veya istediğiniz başka üst model varsa bir miktar nakit teklifi ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Olur da THH'ye başvurmanız gerekirse kesinlikle "bilirkişi atanarak piyasadaki muadil ürünlerin tespitini talep ediyorum" şeklinde bir madde eklemeyi unutmayın. Geçmiş olsun hocam.

Sağ olun hocam her türlü yolu deneyeceğim hakkımı arayacağım. Maalesef Türkiye'de hakkımızı aramazsak ayakta uyutuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı