Vatan Bilgisayar Ürün Sıfırıyla Değişim Süreci

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, modemimdeki sorunu servisin arıza olduğu halde arıza yok demesi üzerine Vatan Computer'dan aldığım için orayı THH'ye şikayet ettim, başvurdum. 6 ay sonunda kazandım. Değişim talebiyle başvurmuştum.
Karar sonucunu internetten öğrendim, önümüzdeki günlerde elime ulaşır. Vatan Computer zorluk çıkarmadan değişim yapar mı?
İnternet sitelerinden almıştım, mağazaya gidip halledebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakkınızı arama çabanızı takdir ediyorum. Karar çıktıysa değiştirmek zorundalar. Elinizde karar olacak sonuçta. Dert isteyeceklerini sanmıyorum.
İlk başta müşteri hizmetlerini mi aramam doğru olur yoksa bir mağazasına gidip halledebilir miyim? İnternet üzerinden almıştım.
Servise 2 hafta içerisinde 2 kere yolladım ama sorun yok dediler. Servisle hem mail hem telefon üzerinden çokca görüştüm. Mailde sorunu kabul ediyor gibilerdi ama ürünü yollayınca hiçbir şey yok diyorlardı. İşini özenle yapmayan insan çalıştırınca öyle oluyor.

Vatan neden sizi uğraştırmış merak ettim açıkçası. Kendi kullandığım kulaklığı onlarca düşürüp mikrofon girişini bozmama rağmen Vatan'a götürdüm ve 1 hafta sonra sıfır ürün verdiler.

Vatan neden sizi uğraştırmış merak ettim açıkçası. Kendi kullandığım kulaklığı onlarca düşürüp mikrofon girişini bozmama rağmen Vatan'a götürdüm ve 1 hafta sonra sıfır ürün verdiler.
Sanırım bölgeye göre değişiyor ben de anlamadım. Ben laptop bile değiştirmiştim. Hatta müdürleri ile sohbet ettim hiç öyle atar gider yapmadan samimi bir şekilde dedim ki siz bunu alın. Tamam dediler oradan yeni kutu getirin dedi getirdiler test ettik teslim ettiler. Sorun şuydu laptopta kocaman bir çizik vardı ve ben bunu eve gidince fark ettim. Almayabilirlerdi. İnternetten de almadım gidip mağazadan almıştım. Hata bendeydi ilk aldığım laptopu mağazada açıp kontrol etmelerine izin vermemiştim. :D

Hocam buna benzer bir durumu İstanbul'da bir Vatan Bilgisayar şubesinde yaşamıştım adama tüketici haklarından bahsettiğim de istersen cumhurbaskanına kadar cık falan demişti mağazanın genel müdürü bu adamlar kanun hukuk tüketici hakkı falan tanımıyor yani görmezden geliyor bu cesareti nereden alıyorlar bilmiyorum herhalde firmaları denetlemiyorlar ya da ceza kesemiyorlar.

Hocam buna benzer bir durumu İstanbul'da bir Vatan Bilgisayar şubesinde yaşamıştım adama tüketici haklarından bahsettiğim de istersen cumhurbaskanına kadar cık falan demişti mağazanın genel müdürü bu adamlar kanun hukuk tüketici hakkı falan tanımıyor yani görmezden geliyor bu cesareti nereden alıyorlar bilmiyorum herhalde firmaları denetlemiyorlar ya da ceza kesemiyorlar.
Thh veya mahkemelere başvurmakla ilgilenmez tüketiciler diyorlardır.

Geri
Yukarı