Vatan Bilgisayar ellerinde ürün olmadığı için para iadesi yaptı

Önemli olan tüketicinin istediği. Firmanın isteklerinin bir değeri yok.

Değişimi yapmak zorunda. Değişimi yapmazsa bile belirtilen kullanım süresi içinde(elektronik cihazlarda genelde 5 yıl olur.) Yedek parça temini sağlamak ve tamirini yapmak zorun
üstelik monitörün çok eski seri olduğunu söylediler.

Öncelikle vatana THH'ye başvuracağınızı belirtin (canlı destek üzerinden.) Eğer kabul etmezlerse tekrar yazın yardımcı olurum.
çalışanlara söyledim ama olumlu dönüş yapmadılar malesef.

Üstelik monitörün çok eski seri olduğunu söylediler.

Çalışanlara söyledim ama olumlu dönüş yapmadılar maalesef.

Eski olması önemli değil fatura tarihine göre yapılıyor. e-Devlet üzerinden girip yapabilirsiniz ama tavsiye gidip yüz yüze THH ile görüşüp yapmanız. THH merkezinde yaparsanız hem tecrübeli kişiler yardımcı olabiliyor size. Ben iki defa başvurdum THH merkezinde yüz yüze yaptığım başvuru kabul edildi.

Heyetle görüştüğümde incelediler ve bir üst modelini vermediler mi diye sordular. Şu an kararın çıkmasını bekliyorum.

Sonuç: THH kararı değişim olmasına rağmen bir üst modelini vermediler. Bir sonraki adım olan icraya başvurdum. İcraya sürecinde iyi bir monitör teklif etseler de kabul etmedim. Bilirkişinin belirlediği fiyat + dosya masraflarını ücret iadesi aldım. Benzer bir ürün alsam 2 adet monitör alabiliyorum. Bu süreç uzun süreceği için başka bir monitör almıştım o yüzden ücret iadesi aldım. Sonuç olarak çoğu kişi bu süreçle uğraşmadığı için, ürünün ilk alındığı tarihteki fatura bedelini kabul ediyorlar. Zaten yakın zamanda da bununla ilgili İzmir'de THH de karar çıkmıştı.

Sonuç: THH kararı değişim olmasına rağmen bir üst modelini vermediler. Bir sonraki adım olan icraya başvurdum. İcraya sürecinde iyi bir monitör teklif etseler de kabul etmedim. Bilirkişinin belirlediği fiyat + dosya masraflarını ücret iadesi aldım. Benzer bir ürün alsam 2 adet monitör alabiliyorum. Bu süreç uzun süreceği için başka bir monitör almıştım o yüzden ücret iadesi aldım. Sonuç olarak çoğu kişi bu süreçle uğraşmadığı için, ürünün ilk alındığı tarihteki fatura bedelini kabul ediyorlar. Zaten yakın zamanda da bununla ilgili İzmir'de THH de karar çıkmıştı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı