Vatan Bilgisayar fiyat artışı

Arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde bir laptop görmüştüm.
2 gündür fiyatını takip ediyorum 18.500TL yazıyordu cumartesi ve pazar günü.
Saat 00:00'dan sonra yani pazartesiye girdikten sonra bir anda 20.400TL oldu.

Sadece bu değil birçok ürünün fiyatı aynı şekilde artmış.
Döviz kurları aynı olmasına rağmen bunlar neye istinaden fiyatları yükseltiyor?
Hafta içi başka, hafta sonu başka fiyat yazıyorlar.

Hafta sonu zaten sokağa çıkma yasağı var.
Hafta içi mağazaya gidip alışveriş yapmak istediğimde fazladan para verip mi alacağım yoksa mağazaya gidince nakit ödemede indirim yapıyorlar mı?
Vatan Bilgisayar mağzaları , çalışanları olan ve online üstünden değil de görüp almak isteyenlere hizmet ettiği için ve kapanmadan kaynaklı borçları artı . bu yüzden fiyatlara yansıttılar.

Aynı şey İtopya'ya da oldu her ürüne ufak ufak zam yaptılar. Örneğin ASUS ROG Delta S 2006 liraydı 2053 lira olmuş. Alienware AW2521h 6999 liraydı 7153 lira olmuş.

Pandemi sebebiyle mağazalar günlerdir kapalı. 1 senedir adam akıllı satış yapamadılar üzerine bir de kapanma yapılınca haliyle bunun acısını tüketiciden çıkaracaklar.

Mağaza kapalı kalsın, satış olmasın ama firma vergi vermeye devam etsin.
Yok böyle bir şey. Yükseltinler fiyatları sonuna kadar haklılar.

Yok haklı değiller kapanma olmadan önce fiyatları yükseltiler şimdi de yanı şeyi yaptılar 3 liralık şey 6 lira oldu bu hak değil.

Arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde bir laptop görmüştüm.
2 gündür fiyatını takip ediyorum 18.500TL yazıyordu cumartesi ve pazar günü.
Saat 00:00'dan sonra yani pazartesiye girdikten sonra bir anda 20.400TL oldu.

Sadece bu değil birçok ürünün fiyatı aynı şekilde artmış.
Döviz kurları aynı olmasına rağmen bunlar neye istinaden fiyatları yükseltiyor?
Hafta içi başka, hafta sonu başka fiyat yazıyorlar.

Hafta sonu zaten sokağa çıkma yasağı var.
Hafta içi mağazaya gidip alışveriş yapmak istediğimde fazladan para verip mi alacağım yoksa mağazaya gidince nakit ödemede indirim yapıyorlar mı?
Ürünlerin fiyatını belirleyen tek faktör kur değildir. Pandemi sebebiyle teknolojik aletlere yönelik talebin artması gibi farklı faktörlerde söz konusu. Firma istediği şekilde fiyat biçebilir.

Pandemi sebebiyle mağazalar günlerdir kapalı. 1 senedir adam akıllı satış yapamadılar üzerine bir de kapanma yapılınca haliyle bunun acısını tüketiciden çıkaracaklar.

Mağaza kapalı kalsın, satış olmasın ama firma vergi vermeye devam etsin.
Yok böyle bir şey. Yükseltinler fiyatları sonuna kadar haklılar.
Hocam mağazalar kapalı ama internetten satışları devam ediyor.
Online satışta %5indirim bile yapıyorlar ama hafta içi mağazaya gidince zamlı fiyatla karşılaşıyorsun.
Halbuki mağazaya gelen müşteriye indirim yapması lazım çünkü kargo vs. ile uğraştırmıyorum kendim alıp gidiyorum.

Bu satış politikaları tuhafıma gitti sadece.

Online satışta %5indirim bile yapıyorlar ama hafta içi mağazaya gidince zamlı fiyatla karşılaşıyorsun.
Halbuki mağazaya gelen müşteriye indirim yapması lazım çünkü kargo vs. ile uğraştırmıyorum kendim alıp gidiyorum.

Hocam kargo dediğiniz kaç para ki zaten. Online satışta giderleri daha az. Dükkan kirası çalışan masrafı vs. yok.

Hocam mağazalara dünyanın kirasını veriyorlar. Kapalı kalınan süre zarfında hiçbir mal sahibi sen bu ay kira verme demiyor maalesef. Hepsi takır takır kirasını alıyor.
Fiyatları yükseltsin diyorsun da bu iş sana, bana, Türk halkına patlıyor. Hem değerinden çok yüksek fiyat biçilirse kim alacak ürünü?

Ürünün satışını yapan firma Türk değil mi?
Zincirleme olarak satıcıda, vatandaşta bundan zarar görüyor. Devletin el atması lazım. Vergi indirimlerine gidilecek, kira veren esnafa yardımcı olunacak. Eğer bunlar yapılmazsa vatandaşa fiyat yansıması gayet normal.

Geri
Yukarı