Vatan Bilgisayar Güç Kaynağı İadesi

Hakan Yavuz

Hectopat
Daha fazla  
Bir hafta önce APU sistem topladım. PSU olarak Corsair VS550 tercih ettim. Fakat çok ses yapıyor. Corsair'i iade edip Cooler Master alabilme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan bilgisayar iade işlemi tam bir rezalet. LG 25UM57 monitör aldım. Screenoise diye bir sorun çıktı 3 gün sonra götürdüm değişim ya da para iadesi talep ettim. Kabul etmedi garantiye yollarız biz teknik servis değiliz dedi. Ayıplı ürünü kendim garantiye götürdüm para iadesi kararı çıktı gittim paramı aldım 3 ay sonra R9 380X aldım o da ayıplı çıktı. Fanları problemliydi aradan 24 saat geçmeden ürünü götürdüm adam kabul etmedi yine yolladım garantiye garanti değişim kararı vermiş aradan 30 gün geçti değişimden gelen ürünü tekrar yolladım. Para iadesi istedim paramı aldım. İlk başta her seferinde Vatan PC'ye bana birebir değişim yapmayı teklif etmeme rağmen kabul etmedi ve ben haklı çıkmama rağmen 1 kere özür dilemediler. 3 ay önce Viewsonic VX2457 monitör almıştım onunda kenarları karanlıkta mavi gözükmekte ışık sızması varmış gibi ona rağmen kullanıyorum. Daha gidip alışveriş yapmıyorum oradan tam bir rezillik. Müşteri memnuniyeti 0. Paranı alana kadar kralsın aldıktan sonra işler değişiyor. Her Vatan PC aynı mıdır bilmem. Oradaki müdürün insafına kalmış bir şey istese para iadesi bile yapabilir.

Vatan Bilgisayara gittim. İlk önce bilgisayarı aldığım elemana söyledim. Değiştiremezsin dedi. Ben de müşteri hizmetleriyle konuştum. Bayramdan sonra getir çok ses yapıyorsa değiştiririz dediler. Umarım öyle olur.

Bu işlemin sırası bu zaten yanlış bir şey yok ki. Vatan bilgisayar değişim yapmaz kafasına göre. Önce servise gider, bilen adamlar ürünü inceler, sorun varsa değişim veya para iadesi kararı çıkar, bunun için bir kağıt verirler ve siz de Vatan Bilgisayar'a bu kağıdı verip değişim veya para iadesi alırsınız. Anlamadım neye kızdığınızı.

Bu işlemin sırası bu zaten yanlış bir şey yok ki. Vatan bilgisayar değişim yapmaz kafasına göre. Önce servise gider, bilen adamlar ürünü inceler, sorun varsa değişim veya para iadesi kararı çıkar, nunun için bir kağıt verirler ve siz de vatan bilgisayara bu kağıdı verip değişim veya para iadesi alırsınız. Anlamadım neye kızdığınızı.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eger ürün arızalıysa değişmeleri gerek kendilerini kanunun üzerinde görüyorlar. Kaldı ki 14 gün içerisinde ürünü koşulsuz şartsüz iade edebiliyorsunuz. Düşünün dün bir ürün aldınız eve geldiniz çalışmıyor ya da problem var. Garanti yerine firma size bedel iadesi ya da yenisini vermekle yükümlüdür. Zaten garantiye gittiğinde iade ya da değişim kararı çıkıyor.

Eger ürün arızalıysa değişmeleri gerek kendilerini kanunun üzerinde görüyorlar. Kaldı ki 14 gün içerisinde ürünü koşulsuz şartsüz iade edebiliyorsunuz. Düşünün dün bir ürün aldınız eve geldiniz çalışmıyor ya da problem var. Garanti yerine firma size bedel iadesi ya da yenisini vermekle yükümlüdür. Zaten garantiye gittiğinde iade ya da değişim kararı çıkıyor.
Vatan bilgisayardaki adam nereden bilsin arızalı olduğunu ? Sizin bu ürün arızalı demenizin kanunen bir geçerliliği yok. Yetkili kişilerin incelemesi sonucunda arızalı olduğu görülürse de değişim yapılıyor zaten.

O bahsettiğiniz 14 gün sorgusuz sualsiz iade ise yalnızca uzaktan alışveriş durumunda(internet ve telefon) geçerli. 6502 no'lu kanunun 48. Maddesinin 4. bölümünde belirtilmiş durumda. İnceleyebilirsiniz.

Bir de kullanılmamış olması şartı ile 15 gün içinde bir cayma hakkınız var. Ancak ürünü kullanmadan arızalı olduğunu anlamanızın mümkün olmaması sebebiyle ondan bahsetmiyorum.

İyi günler dilerim.

Kardeşim anakartımın B1 RAM slotu çalışmıyorsa bunun arızalı olduğunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. Vatan'ı bu kadar savunmanızı da anlamış değilim. İnşallah başınıza gelmez. Gelirse de aynı şekilde mi düşünürsünüz merak ettim. Neyse iyi Sosyal'ler.

Kardeşim anakartımın B1 RAM slotu çalışmıyorsa bunun arızalı olduğunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. Vatan'ı bu kadar savunmanızı da anlamış değilim. İnşallah başınıza gelmez. Gelirse de aynı şekilde mi düşünürsünüz merak ettim. Neyse iyi Sosyal'ler.
Ben kimseyi savunmuyorum kanundan bahsediyorum. Kanunen teknik servis raporu olmadan hiç kimse hiçbir şey yapamaz. Bu kadar basit. Bu şekilde yanlış söylemleriniz sonucu insanların yanlış bilgilenmesini istemiyorum. Tüketicinin haklarını bilmesi güzel bir şey. Ancak kanunda sınırları belli bu hakların.

İyi günler dilerim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı