Vatan Bilgisayar Güç Kaynağı İadesi

Hocam o eski kanun en günceli bu eğer okumak isterseniz:

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Ben kanundan farklı bir şey söylemiyorum. Yetkili bir kişinin incelemesi sonucu değişim veya iade çıkarsa alırsınız. O yetkili kişinin kararına itirazınız olursa, tüketici mahkemesine gidersiniz. Onlar da bir bilirkişi atayarak sonuca ulaşırlar.

Belki dedim kanunu yanlış anlamışımdır. Annem de babam da avukat. Onlara da sordum, durum bu.

Daha fazla uzatmaya gerek yok. Bu arada evet ben de yaşadım bu tarz sorunları birçok kez. Yetkili servise gitti, para iademi aldım. Doğrusunun bu olduğunu bildiğim için olayın normal olduğunu düşündüm balka bir şey düşünmedim :)

İyi günler efendim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vatan'a ürün iade etmek pek mümkün olmuyor, çok uğraştırıyorlar. Bir görüş yine.

Son düzenleyen: Moderatör:
WD Elements 1tb harddiskim ve Asus z170 pro gaming anakartım değişime uğradı. İlk başta WD Elements harddiskim kafa atmaya başladı. Vatana götürdüm. Garantiye yolladılar. Değişim kararı çıktı ve değiştirdim. Şu an kullanıyorum. Asus z170 pro gaming anakartım ise aldıktan 2 hafta sonra BIOS güncellemesi sırasında dondu. Anakart çöktü, görüntü gelmiyordu. Yine Asus teknik servise yollandı ve değişim kararı çıktı. Onu da tekrar aldım. Şu an yeni anakartımı da kullanıyorum. Bir sorun oluşturmadılar. Garantiye yollamaları normal yani bence de. Adamlar başka türlü nasıl değişim ya da para iadesi yapabilir ki?

Bu işlemin sırası bu zaten yanlış bir şey yok ki. Vatan bilgisayar değişim yapmaz kafasına göre. Önce servise gider, bilen adamlar ürünü inceler, sorun varsa değişim veya para iadesi kararı çıkar, nunun için bir kağıt verirler ve siz de vatan bilgisayara bu kağıdı verip değişim veya para iadesi alırsınız. Anlamadım neye kızdığınızı.

20 iş günü doldu ve geçti kendilerinden ya sıfırını yada paramın iadesini istediğimde hayır cevabı aldım tüketici haklarına gidip şikayet etmemi söyledi 10 iş günü dolduğunda bana kartım sonuçlanana kadar cihaz vermek zorundalardı vermediler ne aldıysam bozuk ayıplı mal çıkıyor

Bu işlemin sırası bu zaten yanlış bir şey yok ki. Vatan bilgisayar değişim yapmaz kafasına göre. Önce servise gider, bilen adamlar ürünü inceler, sorun varsa değişim veya para iadesi kararı çıkar, nunun için bir kağıt verirler ve siz de vatan bilgisayara bu kağıdı verip değişim veya para iadesi alırsınız. Anlamadım neye kızdığınızı.

45 gün boyunca ekran kartsız kaldım üstüne param mahsur kaldı 930tl para verdim o kart hem bozuk mal satıp üstüne bide para iadesini talep ettiğimde bana kupon olarak vermeye kalkıyolar sence böyle bi durumda en azından özürdilemeleri gerekmezmi ben internet üzerinden satış yapılan bir firmada çalışıyorum eksik yada yanlış ürün gittiğinde fiyatı hiç önemli değil en az 100tl hediye kuponu vermekte müşterisine çünkü mağdur ediyor örnek amazon

Dosya Ekleri

• amazon.PNG
    amazon.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 168
Ayıplı ürün diye garantiye yollarsan büyük ihtimal değiştirirler. Para iadesi veya değişim isteyebilirsin. Garantiye giden ürünler Vatan PC Topkapı şubesinde toplanıyor. Oraya gitmesi 7-8 gün sürmekte.

En iyisi internet alışverişi 14 güne kadar aklında şüphe kaldıysa sorgusuz sualsiz iade edebilirsin.

Ben RAM aldım vatan sitesinden PC'ye taktım açılmadı PC. Uyumsuz cıktı anakartla gittim şubeye iade etmek istiyorum dedim ve iade ettim. Hiçbir sorunla karşılaşmadim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı