Vatan Bilgisayar iş görüşmesi için öneriler

onurlu sorular

Hectopat
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'a iş görüşmesine gidiyorum ne önerirsiniz, 4 ay önce de gitmiştim alınmamıştım. Hatta ilk gidişimi Technopat'a yazmıştım tekrar başvuru yaptım çağırdırlar öneri ve görüşleriniz, nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'a iş görüşmesine gidiyorum ne önerirsiniz, 4 ay önce de gitmiştim alınmamıştım. Hatta ilk gidişimi Technopat'a yazmıştım tekrar başvuru yaptım çağırdırlar öneri ve görüşleriniz, nelerdir?

Dürüst ol konuşurken gözlerin ile sürekli farklı yerlere odaklanma dik oturuş yap çok lafa girme sorulunca sadece sorulara cevap ver

Amacım seni itham etmek değil yanlış anlama.
Çok bilmişlik yapma teknoloji firmalarında herkes bir şeyler bilir diye düşünüyorum.

Öncelikle boş konuşma, kesin bilgin olmadığı sorulara sazan gibi atlama. Bunlar kritik noktalar. Daha sonra beden dili önemli, göz teması ve dik oturuş gayet yeterli.

Ben 10 sene önce falan bir başvuru yapmıştım bunlara. Birisi gelip hepinize form veriyor, dolduruyorsunuz bunları toplayıp biz sizi ararız deyip kapıyı gösteriyorlar hiç öyle yüz yüze görüşme soru sorma falan olmadı. Sonra telefonla "bu kadar para vereceğiz uygun mu" falan dediler, kabul etmedim tabii. Hala öyle midir bilmiyorum.

Formun dolduracaksın. Daha sonra seni güler yüzle uğurlayıp arayacaklarını söyleyecekler. Kurumsal firmalar mavi yakalı personeli işe alırken bu prosedürden ilerler. Müdürcülük oynamayı seven biri varsa orada, alır seni karşısına 10 dakika konuşup formu öyle doldurursun.

Form doldurursun, sonra insan kaynaklarından biriyle bilgisayar üzerinden yaklaşık bir 10 dakika görüşürsün. Neler yapabileceğini, nasıl adımlar uygulayacağı sorarlar. Bildiklerini durumunu anlatırsın, ilk görüşme olumlu geçerse ikinci görüşme için çağırılırsın ikinci görüşmede satış danışmanıysan senden ürün satmanı ve insanları kandırmanı isterler, onaylarsan başlarsın.

Geri
Yukarı