Vatan Bilgisayar Kullanılmış Ürün Gönderdi

Malum Cuma indiriminden bilgisayar toplayayım dedim ve kredi kartına taksitte fark olmadığı için ürünleri vatandan aldım. Toplamda beş parça ürün aldım anakart ile RAM Vatan Muğla şubesinden gönderildi ve elime ulaştı. Normalde aldığım ürünü fazla incelemem ama geçen forumdan bir arkadaşa kullanılmış ekran kartı gönderilmesi üzerine inceleyeyim dedim. Kargo kutusunu açtım güzelce kutulamışlar.

Sonra Asus anakartı açtım lakin ne kutu üstü koruma poşeti nede güvenlik bandı olmadığını fark edince internetten araştırdım yabancı sitelerden falan öğrendiğim kadarıyla muhtemel bir durummuş. Ancak anakartı ışık altında baktığımda vida yerlerinin etrafında ve birkaç yerde kılcal çiziklerin parmak izlerinin bulunduğunu gördüm. Sonra kutu üzerinde yarısı bantlanmış kargo yazılı sticker bulunduğunu fark ettim. Sonuçta benim kargomu daha büyük kutuya koyarak yapmışlardı.

Sonra RAM'e de ışık altında baktığımda onda da anakarta takılan dişlilerin bir kaçında çizik olduğunu fark ettim. Ramin kutusunda da hiç bir güvenlik bandı tarzı bir şey yoktu. Şimdi asıl sorun bunları Vatana iade etsem aldığım fiyata aynı ürünleri alamam diğer taraftan yenilerini istesem yine aynı sıkıntılar olabilir. Ayrıca diğer parçalar (İşlemci, PSU, SSD) geldiğinde onların çalışıp çalışmadığını anakart olmadan kullanamayacağım için anlayamam. Sonuç olarak akşam akşam cidden canımı sıktılar. Biz sıfır ürün alıyoruz ama gelen ürün ya teşhir yada iade ürünü.

Eki Görüntüle 347139Eki Görüntüle 347140
Hocam senin chipsetin üstünde jelatin varmı ben baktım benimkinde yok işlemci olup deneyemedim daha.

Hocam hiçbir yerinde jelatin yok. Ben beklememek adına bilgisayarı topladım. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı eğer içinize sinmedi ise geri iade edin yada değişim talebinde bulunun bu konuda yardımcı olacaklardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı