Vatan Bilgisayar para iade süreci nasıl işliyor?

onrcmr

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler,
Vatan Bilgisayar'dan geçen sene aldığım Galaxy Watch 46mm saati 3. kez aynı arızayı vermesi nedeniyle servise bıraktım ve para iadesi istesim.
İade kararı verildi ve bana iade raporu oluşturuldu.
Ben de bu iade raporu ile aldığım mağazaya gidip raporu teslim ettim. Fakat iade süreci nasıl işliyor?
Şimdi ben ürünü yarısı peşin yarısını kart ile almıştım, aldığım kartı artık kullanmıyorum ve o banka ile çalışmayı bıraktım.
Benden IBAN nosu da istemediler hala bekliyorum.
Bu süreç nasıl işliyor?

Normalde iade ödemeyi nasıl yaptıysanız o şekilde olur. Müşteri hizmetlerini arayarak kartı kullanmadığınızı belirtmenizi tavsiye ederim.

Yani yukarıda yazdım yarısını peşin ödedim yarısı karta taksit şeklindeydi. Ama o bankayla artık çalışmıyorum ödemeleri de bitmiş 1 sene olmuş, bundan sonra nasıl bir süreç izlemeli?

Yani yukarıda yazdım yarısını peşin ödedim yarısı karta taksit şeklindeydi. Ama o bankayla artık çalışmıyorum ödemeleri de bitmiş 1 sene olmuş, bundan sonra nasıl bir süreç izlemeli?

Hocam dediğim gibi müşteri hizmetlerini aramalısınız bence. Peşin verdiğiniz parayı muhtemelen nakit olarak verirler ya da IBAN'a atarlar. Fakat, kartla yaptığınız ödemeyi tekrar karta iade etmek isteyebilirler. Ben şu ana kadar kartla yaptığım tüm alışverişlerin iadesini karta aldım çünkü. Arayıp kartı kullanmadığınız detayını iletirseniz yardımcı olurlar.

Vallahi bu kadar sacma bir şey görmedim ben, kullanmadığım hatta banka ile çalışmadığım halde tekrar iade yapmışlar şubeye gidip 2 saat durumu izah edip TC numaram ile zar zor aldım paramı.
Olmayan hesaba ısrar ile para yatırdılar buradan Vatan PC'yi tebrik ediyorum.

2 yıl öncesine kadar aynısı başıma geldi. Nasıl ödeme yaptıysak o şekilde geri ödeme yapıyorlar. Bende çok uğraşmamak için bana ödeyecekleri para değerinde mağaza dan başka bir şey alarak sorunu kendimce çözdüm. Zaten monitörüm bozulmuştu. Başka bir monitör almıştım. Müşteri hizmetleri yardımcı olabilir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı