Vatan Bilgisayar R5 1600 AF

CrazyArmy

Hectopat
Merhabalar. Vatan Bilgisayar'ın sayfasında 2 adet Ryzen 5 1600 AF işlemci bulunuyor. AMD'nin ana sayfasından ürün koduna baktığım zaman daha ucuz olanın yeni model olanı olduğunu fark ettim. Ancak nereden bakarsam hep yorumlarda daha pahalı olan versiyonu 1600 AF olarak seçilmiş. Acaba hangisi yeni çıkan modeldir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık sanırım hiçbir site, R5 1600 AF'nin eski sürümünü kullanmıyor, en azından ben hiç görmedim. Sanırım eski AMD Ryzen 5 1600 yani 14 nm olan sürümü piyasadan kalktı, piyasada da bulunmuyor, ayrıca 2. elde bile yok varsa çok az var. Yani canınızı sıkmayın 0 alacağını Ryzen 5 % 90 ihtimalle yeni sürümüdür? Ama özelliklerini okuyun alırken.

12nm olan yenidir.
Artık sanırım hiçbir site, R5 1600 AF'nin eski sürümünü kullanmıyor, en azından ben hiç görmedim. Sanırım eski AMD Ryzen 5 1600 yani 14 nm olan sürümü piyasadan kalktı, piyasada da bulunmuyor, ayrıca 2. elde bile yok varsa çok az var. Yani canınızı sıkmayın 0 alacağını Ryzen 5 % 90 ihtimalle yeni sürümüdür? Ama özelliklerini okuyun alırken.
Sıkıntı da burada zaten. Sitedeki iki ürün de aynı özelliklerle geçiyor. Birinin linkinde 12nm olduğu yazmasına rağmen ürün başlığı diğeriyle aynı. Linklerini aşağıya koyuyorum.

Bu ürünün 12nm olması lazım kodu AF ama 14nm yazmışlar. Vatan Bilgisayar ne yaptığını bilmiyor sanırım. Zaten her mağazada bulunmuyor stoktaki mağazalara basmalısın. Yorumlar kısmından sorabilirsin adamlara.

Sıkıntı da burada zaten. Sitedeki iki ürün de aynı özelliklerle geçiyor. Birinin linkinde 12nm olduğu yazmasına rağmen ürün başlığı diğeriyle aynı. Linklerini aşağıya koyuyorum.

YD1600BBAFBOX kodu 12nm işlemcinin kodudun 14 nm işlemcilerde YD1600BBAEBOX yazar.
Ama arkadaşım 967 liralık olan Ryzen 5 1600 büyük ihtimalle 14nm eski versiyonu onu alma çünkü onun kodu YD1600BBAEBOX. 822 TL'lik olan işlemcinin kodu YD1600BBAFBOX, ama garanti olsun yeni sürümünü istiyorum dersen hiç bunlarla kafanı sıkma

.

Bunu alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı