Vatan Bilgisayar Sistem Montajı

SuperMassive

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yakında vatan bilgisayardan yaklaşık 3.900-4.000 liralık bir sistem alacağım.
Bilgisayar montajını bilmiyorum, vatan bilgisayardan montaj ettirmeyi düşünüyorum ama aklımda sorular var:

1. Bundan 4-5 yıl önce 1.000 liraya bir sistem toplattırmıştım ilçemdeki bir bilgisayarcıdan. Eve gelip fişe taktığımda anakart jaklarının takılmamış olduğunu gördüm, birkaç kablo daha eksik takılmıştı.. Vatanda böyle bir sorun yaşar mıyım, yoksa vatanda toplattığım bilgisayarı eve geldiğimde direk takıp çalıştırabilir miyim?

2. Monitörüm eski ve 1366x768 destekliyor. HDMI ve VGA girişi var arkasında.. Sistemi topladıktan sonra 1080P HDMI-DVI olan bir monitör alacağım. Alacağım ekran kartı ise GTX 970.

Merhabalar,
Yakında vatan bilgisayardan yaklaşık 3.900-4.000 liralık bir sistem alacağım.
Bilgisayar montajını bilmiyorum, vatan bilgisayardan montaj ettirmeyi düşünüyorum ama aklımda sorular var:

1. Bundan 4-5 yıl önce 1.000 liraya bir sistem toplattırmıştım ilçemdeki bir bilgisayarcıdan. Eve gelip fişe taktığımda anakart jaklarının takılmamış olduğunu gördüm, birkaç kablo daha eksik takılmıştı.. Vatanda böyle bir sorun yaşar mıyım, yoksa vatanda toplattığım bilgisayarı eve geldiğimde direk takıp çalıştırabilir miyim?

2. Monitörüm eski ve 1366x768 destekliyor. HDMI ve VGA girişi var arkasında.. Sistemi topladıktan sonra 1080P HDMI-DVI olan bir monitör alacağım. Alacağım ekran kartı ise GTX 970.
1. Montajını düzgün yapması oradaki adama kalmış. Şans işi.
2. Monitörü hdmı ile bağlarsın.

HDMI nasıl bağlayabilirim?
Yeni monitör alınca kablonun birini hdmi girişine diğerini kasanın arkasına takmayacak mıyım?

Vatanın bilgisayar toplayan elemanları iyi diyebilirim ama mağazadan mağazaya değişebilir kendi topladığım kasayı düzenli ve temiz topladılar 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.

HDMI nasıl bağlayabilirim?
Yeni monitör alınca kablonun birini hdmi girişine diğerini kasanın arkasına takmayacak mıyım?

Monitörünün arkasında HDMI varsa bir ucunu oraya bir ucunu ekran kartındaki HDMI girşine takacaksın dostum. Montaj konusunda da titiz davranılmasını istediğini belirtirsin. Ne kadar şikayetçi olunsa da o bakkaldan alışveriş yaptığın kadar kötü olmaz. Beğenmediğin birşey olursa da gider atarsın kafasına.

Monitörünün arkasında HDMI varsa bir ucunu oraya bir ucunu ekran kartındaki HDMI girşine takacaksın dostum. Montaj konusunda da titiz davranılmasını istediğini belirtirsin. Ne kadar şikayetçi olunsa da o bakkaldan alışveriş yaptığın kadar kötü olmaz. Beğenmediğin birşey olursa da gider atarsın kafasına.

Gayet güzel de kablonun bir ucunu monitörün arkasına taktım diyelim diğer ucu HDMI girişine nasıl takacağım ? Kasayı mı açmam gerek ve o kablo monitörle birlikte mi geliyor?

Kardeşim kasanın içini açmayacaksın kasanın arka tarafında ekran kartı çıkışları var onlardan HDMI olana takacaksın. Elinde yoksa 10 liraya falan alabilirsin.

Vatan Bilgisayarın bazı şubeleri çok güzel topluyor. Mesela geçen arkadaşıma bir sistem atmıştım ve gidip Vatan'dan topladı.
12092446_1058093990876279_1203882055_n.jpg

Kutuların içlerinden çıkan her parçayı bizlere veriyorlar mı? yoksa kendilerine mi saklıyorlar? Kullanma kılavuzlarından bahsetmiyorum. En ufak kullanılmayan vidaya kadar soruyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı