Vatan Bilgisayar sonradan alınan hard diski takar mı?

Berat.Aydın

Hectopat
Merhabalar. Vatan Bilgisayar'dan 5 ay önce bir bilgisayar toplamıştım fakat o zaman bütçem yetmediği için hard disk taktıramamıştım, şimdi 2. el bir hard disk alsam ve Vatan Bilgisayar'a götürsem takarlar mı? Yoksa benim mi takmam lazım ve ben takarsam garanti dışı mı olur? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Vatan Bilgisayar'dan 5 ay önce bir bilgisayar toplamıştım fakat o zaman bütçem yetmediği için hard disk taktıramamıştım. Şimdi 2.el bir hard disk alsam ve Vatan Bilgisayar'a götürsem takarlar mı? Yoksa benim mi takmam lazım ve ben takarsam garanti dışı mı olur? Şimdiden teşekkürler.

HDD taktırmak için o kadar zahmet etmenize gerek olmadığını kolayca kendinizin takabileceğini düşünüyorum.
Garanti dışı kalmaz.

Merhabalar. Vatan Bilgisayar'dan 5 ay önce bir bilgisayar toplamıştım fakat o zaman bütçem yetmediği için hard disk taktıramamıştım, şimdi 2. el bir hard disk alsam ve Vatan Bilgisayar'a götürsem takarlar mı? Yoksa benim mi takmam lazım ve ben takarsam garanti dışı mı olur? Şimdiden teşekkürler.
Takarsanız garanti dışı kalmaz ve rica ederseniz takabileceklerini düşünüyorum. Ama takmazlarsa da çok önemli değil, kendiniz birkaç vidalama yaparak halledebilirsiniz.

Garantiyi etkileyeceğini asla düşünmüyorum ama taksan ruhları bile duymaz üstelik her hangi bir şekilde zarar verecek bir parça değil garantiyi de etkilememeli ve takması çok basit.

Masaüstü PC ise her parçanın ayrı ayrı garantisi var. Yani kasayı açtınız diye garanti dışı kalmaz. HDD'yi Vatan Bilgisayar'dan almadığını sürece takacaklarını zannetmiyorum. Gerekte yok bence. Takılması gerçekten kolay. YouTube üzerinden birkaç video izleyip takmasını öğrenebilirsiniz. Gerçekten çok basit.

Geri
Yukarı