Vatan Bilgisayar sorunlu ürün mü satıyor?

rezgo

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben çıldırmak üzereyim, Vatan Bilgisayar'dan ne alsam bozuk ürün çıkıyor ve 20 gün bekletip yeni ürün veriyorlar.

İlk önce ben bilgisayar topladım. Anakartım MSI H110M'di, 1 ay kullandım ses kartı bozuldu, garantiye gitti geldi yenilendi. Bu sefer 1.5 hafta kullandım yine ses kartı bozuldu. Sonra yine değiştirdik yine aynı sorun.
1 hafta içinde oldu. Sonra ben pahalı bir ürün aldım artık sorunu yaşamadım ama sonra RAM de bozuldu. Bilgisayarı alalı 3 ay olduysa 2 ay garantide geçti. Tamam neyse bilgisayar düzeldi sonra 1 yıllık G300s bozuldu. Tamam olabilir dedim 1 yıl oldu bir sorun olmuştur falan 30 gün beklettiler ve para iadesi aldılar, G102 ile değiştirdim şimdi mouseu alalı 3 hafta olmuyor abi bu da bozuldu. Sorun Vatan'da mı bende mi? Bir de RX 460 almıştım şu an o da sorunlu gibime geliyor. Bazen sebepsizce fanı %100 çalıştırıyor.
Not: Oyunlarda falan sinirlenmem etrafa eşyaları savurmam yani düzgün kullandım bütün ürünleri ama sanırsam ben dünyadaki en şanssız adamım.
Anlayacağınız tavsiye etmiyorum ben ama tek bir +'ları var oda müşteri hizmetinde çok iyiler bu konuda MediaMarkt'a göre benim izlenimlerime göre.

Ben ve en yakın arkadaşım sistemimizin parçalarının çoğunu Vatandan topladık. Onun sistemi 2.5-3 senelik benim sistemim yaklaşık 1.5 senelik, iki sistemde de yaşanan tek sıkıntı arkadaşın RAM'de oldu o da değişim yapalı 1 sene geçti sorunsuz kullanıyor.

Bence sorunu biraz kendinizde ararsanız sonuca ulaşabilirsin.

Monitör içerisinde bir bilgisayar kadar çok devre yok. Evinizin elektriği sorunluysa kasada sürekli arızalar gelebilirken diğer ürünler bunu hissetmez. Onların içerisinde akım dengeleyici devreler mevcut. Kalitesiz güç kaynağı kullanıyorsanız, PSU kullanmıyorsanız bu tarz şikayetleriniz bolca olabilir. Vatan niye bozuk parça satsın? Adamlar özellikle mi istesin üreticilerden sorunlu parçaları. Biraz mantıklı sorular sorun, hatayı kendinizde de arayın.

Vatan Bilgisayar'dan zamanında GTX 560 almıştım. Kart 2 sene sonra sizlere ömür. Donanımdan anlayan bir kişiye gösterdim kendisi bana kartın fırınlandığını söyledi. Bence çalışanlarında bir problem var kendileri sıfır ürünler ile oynama yapabiliyorlar. Bu konuda inventusu tavsiye ederim. Hem online mağazası hemde istanbuldaki mağazalarından defalarca alışveriş yaptım herhangi bir problem yaşamadım.

Monitör içerisinde bir bilgisayar kadar çok devre yok. Evinizin elektriği sorunluysa kasada sürekli arızalar gelebilirken diğer ürünler bunu hissetmez. Onların içerisinde akım dengeleyici devreler mevcut. Kalitesiz güç kaynağı kullanıyorsanız, PSU kullanmıyorsanız bu tarz şikayetleriniz bolca olabilir. Vatan niye bozuk parça satsın? Adamlar özellikle mi istesin üreticilerden sorunlu parçaları. Biraz mantıklı sorular sorun, hatayı kendinizde de arayın.
Bence benim sanssizligima boyle urunler denk geldi cunku anakarti degistirdim ve suana dek bir problem yasamadim ve mouse 1 gun icinde geri verdiler direk deneyip psu da olabilir problem ama bana gore benim sanssizligim ses karti 3 defa neden bozulsun ki ?

Bir kaç ay önce Vatan'dan G300s aldım eve gelip kutusundan çıkarınca ne göreyim? Resmen tuşları yalama olmuş bir fare, inanılmaz! Aldığım gibi geri götürdüm sesimi yükseltmek zorunda kaldım çünkü böyle bir rezalet olamaz, resmen 2. el üründen farksızdı. Anında değişim yaptılar tek kelime edemeden. Onlar adına utanç verici, mümkün mertebe alışveriş yapmamak lazım Vatan'dan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı