Vatan Bilgisayar ücret iadesi yapmıyor

Dostum sakin olun biraz. Vatan'a sallayanları anlamadım, hem KDV indirimiyle en ucuz firma oluyor, hem de cidden çok ilgililer, yani bana torpil geçmedilerse hep öylelerdi. Ama UPS'ye rezalet demek bile iltifat olur, acilen bırakmaları lazım o firmayı. Benim de güvenimi en çok ondan kırıyorlar.

Dostum sakin olun biraz. Vatan'a sallayanları anlamadım, hem KDV indirimiyle en ucuz firma oluyor, hem de cidden çok ilgililer, yani bana torpil geçmedilerse hep öylelerdi. Ama UPS'ye rezalet demek bile iltifat olur, acilen bırakmaları lazım o firmayı. Benim de güvenimi en çok ondan kırıyorlar.

1 Aydır mağdur olan kredi kartı ödemesi geciken sen değilsin benim nasıl sakin olabilirim?
Bu sorunun kargo firması kaynaklı olduğunu düşünüyorum. UPS kargo firmasının diğer kargo firmalarından aşağı kalır yanı yok. Kaldı ki ürünü montajlanmış şekilde aldıysanız iade hakkınız bulunmuyor (mesafeli satış sözleşmesi kapsamında iade alınabilmesi için ürünün satış özelliğinin kaybetmemesi gerekiyor). Yinede UPS müşteri hizmetlerini arayın ve durumu anlatın. Vatan Bilgisayar'ın ürünü iade alabilmek için bu yöntemi söylediğini ama kargonun tekrar size geldiğini söyleyin. Dediğim gibi bu sorunun UPS kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yok ben UPS ile uğraşamam diyorsanız Vatan Bilgisayar 1 Haziran günü açılıyor. Yakında varsa oraya götürün iade işlemlerinizi başlatsınlar. Yalnız ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 günü geçmemeli yoksa iade hakkınızı kaybedersiniz. Ürünün iade işlemi yapıldığında banka kaynaklı 14 gün bekleyebilirsiniz. Yaşadığınız sorun için belli bir firmayı suçlamak yerine kaynağını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Mesafeli satış sözleşmesinin kaçıncı maddesinde yer alıyor bu durum. Ayrıca kargo firması değil benim muhattabım Vatan Bilgisayar.
Vatan gayet güvenilirdir ve iyidir. Kargoyu zaten erken göndermişler. 1-2 gün geç geldi diye iade edilmez sistem. Sorun kargo kaynaklı herhalde.

1-2 gün geç geldi diye demiyorum ki ben mesajımı tam okumadınız herhalde. 2 gün sonra kargoya verildi ürün ancak 3 günde teslim edileceği yazıyor her yerde Vatan Bilgisayar'ın. Ki ürün 6 gün sonra geldi. Anlıyor musunuz?

1 Aydır mağdur olan kredi kartı ödemesi geciken sen değilsin benim nasıl sakin olabilirim?

Mesafeli satış sözleşmesinin kaçıncı maddesinde yer alıyor bu durum. Ayrıca kargo firması değil benim muhattabım Vatan Bilgisayar.

1-2 gün geç geldi diye demiyorum ki ben mesajımı tam okumadınız herhalde. 2 gün sonra kargoya verildi ürün ancak 3 günde teslim edileceği yazıyor her yerde Vatan Bilgisayar'ın. Ki ürün 6 gün sonra geldi. Anlıyor musunuz?
Keşke bir ürün satın almadan önce ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini okusaydınız. Benim muhatabım Vatan Bilgisayar ben onu tanırım diye bir tabir olmamalı. Eskiden mahalle esnafları "bir şey olursa beni bul abi" diyorlardı oradan kalma bir söz olsa gerek. Kaldı ki artık onlar bile böyle bir şey demiyor. Hazır sistem kurulumu yapıldığı için ürün ambalajları açılıyor. Ambalajı açılmış bir ürünün iadesi olmayacağı ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş. Bu kurulum müşteri talebi ile olduğu için müşteri bunu kabul etmiş sayılıyor. Yine bu sözleşmelerde kargo kaynaklı durumların firmanın sorumluluğunda olmadığı yazıyor. Tüm bunları bir köşeye bırakıp konuşmak gerekirse Vatan Bilgisayar yinede size iade alınacağını söylemiş fakat UPS ürünü geri götürmek yerine size getirmiş. Bu durumdan nasıl Vatan Bilgisayar sorumlu tutuluyor anlamış değilim. Ama siz yinede bu durumdan Vatan Bilgisayar'ı sorumlu tutmakta ısrarcı iseniz bir şey diyemem. Zaten THH'ne başvurunuzu yapmışsınız. Umarım iade alınacağını belirttikleri hâlde ürünü göndermediğiniz için (kargo firması kaynaklı olduğu için sorumlusu Vatan Bilgisayar değildir) iade işleminiz iptal edilmez.

Geri
Yukarı