Vatan Bilgisayar zammı

SusAGB

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Full Time Knife Crime
Arkadaşlar öncelikle selam. Dün akşam toplama bilgisayar için F/P ürünlerinin nihai halini defterime listeledim. Konu direkt başlıkta belli. Dün akşam 2.364 TL olan işlemci bugün, bu saatte 2.645 TL, 4.997 TL olan ekran kartı 6306 TL, 2.017 TL olan anakart 2.391 TL, 704 TL olan RAM 705 TL ve daha niceleri.

Ayrıca yeni stok değil. Ellerinde mevcut bulunan stoklara para güncellemesi yapılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle selam. Dün akşam toplama bilgisayar için F/P ürünlerinin nihai halini defterime listeledim. Konu direkt başlıkta belli. Dün akşam 2.364 TL olan işlemci bugün, bu saatte 2.645 TL, 4.997 TL olan ekran kartı 6306 TL, 2.017 TL olan anakart 2.391 TL, 704 TL olan RAM 705 TL ve daha niceleri.

Ayrıca yeni stok değil. Ellerinde mevcut bulunan stoklara para güncellemesi yapılmıştır.
Bu arada Amazon'da güzel fiyatlar oluyor. Aynı fiyata gelse dahi oradan topla bence, para kazandırmamak lazım artık bunlara.

Vatan computer sürekli fiyat değiştirir. Dikkate alma. 3 binlik bir malzemeyi 1500e de alabilirsin ama çok takip etmen lazım. 8500 piyasası olan TV'yi 6000 TL'ye aldığımı biliyorum ben. 1 buçuk sene önce kadar.

Firmalar ay sonu kampanyaları ile fiyatları bir miktar aşağı çekiyorlar. Yeni aya başladıklarında da bu kampanyalar otomatik olarak bitiyor. Bu muhtemelen bir zam değildir. Kampanya bitişidir.

Ya tekrar ürünlerin kampanyaya girmesini bekleyeceksin ya da daha uygun bir yer varsa oradan alacaksın.

1500TL olan bir ürün 1300TL'ye düşüyor. Sonra kampanya süresi bittiğinde tekrar 1500TL oluyor ve siz "Bakın zam yaptılar" diyorsunuz.

Firmalar ay sonu kampanyaları ile fiyatları bir miktar aşağı çekiyorlar. Yeni aya başladıklarında da bu kampanyalar otomatik olarak bitiyor. Bu muhtemelen bir zam değildir. Kampanya bitişidir.

Ya tekrar ürünlerin kampanyaya girmesini bekleyeceksin ya da daha uygun bir yer varsa oradan alacaksın.

1500TL olan bir ürün 1300TL'ye düşüyor. Sonra kampanya süresi bittiğinde tekrar 1500TL oluyor ve siz "Bakın zam yaptılar" diyorsunuz.
Kampanya yapıyorlar ise bir zahmet belirtsinler. Mevcut stoklara zam yaptıkları için ihbar edeceğim. Bazen "Web'e Özel Fiyat" ibaresi çıkıyor ürünlerde fakat "Kampanyalı Ürün" diye bir ibare hiç görmedim vatanda.

Vatan computer sürekli fiyat değiştirir. Dikkate alma. 3 binlik bir malzemeyi 1500e de alabilirsin ama çok takip etmen lazım. 8500 piyasası olan TV'yi 6000 TL'ye aldığımı biliyorum ben. 1 buçuk sene önce kadar.

Evet fiyat konusunda garip bir firma, zamanında WD Blue SSD'ler 350TL civarındayken Vatan Bilgisayardan 280TL'ye almıştım. Geçen hafta Vatan Bilgisayarda i3 10100F 1399TL'ydi, şu anda 2000TL'ye yakın. Fiyatları o kadar anlık değiştiriyorlar ki bazen otomatik ayarlı olduğunu düşünüyorum.

Herkes fiyatlara çakıyor resmen. Ama işin patlaması marketlere oluyor. Hacıbaba Baklava 300 TL olmuş kilosu, sen nasıl bu fiyata satıyorsun diyen yok. Sorsan serbest piyasa diyorlar, marketler sanki serbest piyasaya dahil değil.😂
Evet. Bu aşırı büyük bir problem. Millet "Nasıl yapsam her ota **ka zam yapsam da milleti kazıklasam , cebime 50 tl , 100 tl haksız para atsam ?" derdinde.

Geri
Yukarı