Vatan Bilgisayar'a iade aşamasında ne yapılmalı?

Healthliker

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

2022 Eylül ayında Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum bir adet Acer dizüstü bilgisayarım var. Çeşitli sorunlardan ötürü yetkili servise gönderimini yaptım fakat 2 haftadan fazla süre olmasına rağmen halen parça bekliyor cihaz. Yetkili servis çağrı merkezinde 20 iş gününü geçkin işlemlerde para iadesi talep edebileceğimi öğrendim. Bu durumlarda nasıl hareket etmek gerekiyor? Vatan Bilgisayar'ın 1 yıl kullanılmış olan bir cihazın para iadesi konusunda nasıl tavır alacağını tecrübe edeniniz oldu mu?

Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan destek rica ediyorum.

Vatan PC'den aldigim kulakligi garantiye gondermistim iade almislardi 6 ay kullanmistim onu. Gecmis olsun oncelikle nesi vardi bilgisayarinizin? Tam modeli neydi?

Öncelikle belirtmeliyim ki tamiri 20 iş gününü geçen ürünler de tüketici "seçimlik haklarından istediğini" seçebilir. Yani para iadesi istemek zorunda değilsiniz, ayıpsız misli ile değişim de isteyebilirsiniz.

Süre 20 iş gününü geçtikten sonra satıcıya "seçimlik hakkınız olan sözleşmeden dönme yani para iadesi hakkımı kullanmak istiyorum" şeklinde mail atın. Ardından vatan şubesine gidip durumu açıklayın büyük ihtimal talep açıp size geri dönüş sağlanacaktır ama sıkıntı çıkarsa da yolladığınız maili kanıt olarak göstererek tüketici hakem heyetine e-Devlet'ten başvuru yapabilirsiniz.

Vatan PC'den aldigim kulakligi garantiye gondermistim iade almislardi 6 ay kullanmistim onu. Gecmis olsun oncelikle nesi vardi bilgisayarinizin? Tam modeli neydi?

Bilgisayarımda ilk etapta tek bir oyunda ağır çekime girme sorunu vardı. Zamanla bu yayıldı ve hangi oyuna girersem gireyim maksimum 10 FPS'te sabit gezinme yaşanmaya başladı. Ben de bir sorun olduğuna kanaat getirip servise yolladım ve gönderdiğimin 4 ya sa 5. günü anakart talebi yapıldığını öğrendim. Servisin yorumları berbat olduğundan da vaktinde gönderim yapacaklarına inanmıyorum ek olarak masaüstü makine almaya karar verdim. Cihaz marka modeli: Acer Nitro 5
Teşekkür ederim.

Öncelikle belirtmeliyim ki tamiri 20 iş gününü geçen ürünler de tüketici "seçimlik haklarından istediğini" seçebilir. Yani para iadesi istemek zorunda değilsiniz, ayıpsız misli ile değişim de isteyebilirsiniz.

Süre 20 iş gününü geçtikten sonra satıcıya "seçimlik hakkınız olan sözleşmeden dönme yani para iadesi hakkımı kullanmak istiyorum" şeklinde mail atın. Ardından vatan şubesine gidip durumu açıklayın büyük ihtimal talep açıp size geri dönüş sağlanacaktır ama sıkıntı çıkarsa da yolladığınız maili kanıt olarak göstererek tüketici hakem heyetine e-Devlet'ten başvuru yapabilirsiniz.

Hocam cihazdan açıkçası arıza sonrası soğudum. 20 gün içinde gelirse satacağım, gelmezse para iadesi isteyeceğim. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı