İade kodu gönderilmezse ne yapılmalı?

Sanjiii

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 18 Ocakta Fushya Türkiye diye bir siteden ceket siparişi verdim. Firma Londra merkezli gözüküyor ama aldığım ceket bana Çin'den kargolandı ve 17 günde geldi. Çin'den geldiğini görünce ceketin fotoğrafını arattım ve AliExpress'te buldum çok çok daha ucuza fakat ben de alırken indirimli aldığım için çok bir fark olmuyordu aralarında. Fakat ürün elime geçince (1 şubat) fotoğraftakinden farklı olması ve aynı zamanda bedeninin de olmaması sebebiyle iade etmek istedim. Firmaya mail attım ve satın alım sürecinde 15-20 dk içerisinde dönüş aldığım halde yaklaşık 35 saattir dönüş yapılmadı. Sitenin iade politikasında ürün elinize geçtikten 1 hafta sonraya kadar iade edebiliyorsunuz diyor. Bu sebeple bir an önce dönüş yapılması lazım. Şimdi benim sorum yasal olarak Online siparişlerde bu süre 14 gün değil mi ve bu firma bana iade kodunu dönüş yapmazlarsa 1 hafta içerisinde ben nasıl bir yol izlemeliyim, nereye şikayet edebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcıyı dava edebilirsin veya sosyal medyaya atıp satıcıyı korkutabilirsin, aynısı hemen hemen sosyal hocama denk gelmişti sosyal medya sayesinde iade alabilmişti dostum.

Geri
Yukarı