Hepsiburada laptop iade sürecinde ne yapılmalı?

SSmiğfer

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün laptop elime ulaştı. Windows'u kurduktan sonra ölü piksel testini yaptığımda ölü piksel olduğunu fark ettim. Satıcıya değişim için yazdığımda umursamayarak beni Lenovo'ya yönlendirdi. İade edeceğimi bildirdiğimde ise yanıt vermedi. Ben de Hepsiburada üzerinden iade işlemini başlatmak istiyorum. Direkt başlatayım mı şu an iade işlemlerini? Bir de iade ederken ölü piksel olayından bahsedeyim mi? Süreç nasıl işliyor bir fikrim yok, satıcı beni uğraştırır mı acaba? (teknorya). Bu arada satıcı bilgisayara 5 bin TL zam koymuş :)

Teknorya çok kurnaz bir firma. Ölü piksel için iade ettiğinizde muhtemelen ürünü size geri yollayıp teknik servise gönderin diyeceklerdir. Birçok kişi bu durumla karşılaşmıştı. Satıcı Hepsiburada olsa şansın daha yüksekti. Bu yüzden bu tip satıcılardan ürün almam asla.

Açıkçası iade etmek yerine, birebir değişim talep etmeniz daha mantıklı geliyor. Çünkü ölü piksel bir kusurdur ve bir adet bile olsa değişim isteyebilirsiniz. Bununla ilgili Yargıtay kararı var.

İade hakkım değil mi? Daha 1 gün bile olmamışken nasıl böyle yapabilir? Şu an iade sürecini başlatacağım fakat kusurları yazıp yazmama konusunda kararsızım.

Açıkçası iade etmek yerine, birebir değişim talep etmeniz daha mantıklı geliyor. Çünkü ölü piksel bir kusurdur ve bir adet bile olsa değişim isteyebilirsiniz. Bununla ilgili Yargıtay kararı var.
Hocam değişimi nasıl talep edeceğim? Sabah değişim için yazdığıma lenovo garanti onlar ilgileniyor vs dedi.

Arkadaşlar kusurlu ürün olduğu için değişim nasıl yapabilirim??

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı