Vatan Bilgisayar'a monitör iadesi nasıl yapılır?

Mete Kunteper

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten bir monitör aldım.
Ekranın üst çerçevesinin ortasında büyük bir ışık sızması var. (IPS glow değil)
İstanbul'da oturmama rağmen monitör İzmir'den kargolandı.
Bu ürünü Vatan'ın mazeret üretemeden, sorun, prosedür çıkarmadan geri alıp paramı iade etmesi için en uygun yöntem nedir?
İade ederken kargoyla mı göndermek yoksa herhangi bir mağazaya mı gitmek daha iyi olur?
Gelen ürünün kolisinde ufak bir yırtık vardı, ben önemsemedim. Bu sorun çıkarır mı?
Tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?

20240520_152603.jpg

İnternet mağazasından satın aldıysan 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade edebilirsin. Mağazadan aldıysan teknik servis raporuyla para iadesi yaparlar.

Aşağıdaki linkten kurye çağır butonu ile iade işlemini başlatabilirsin. Tabi bu internet sitesinden satın aldıysan geçerli.

Wb ürünlerinde genelde sorun çıkarabiliyorlar. Şimdi sen mağazadan eğer iade talep edeceksin, onlar da servise gönderip rapor isteyecekler. Göndermeden önce de her yerini fotoğraflayacaklar. Yaşadığın sorunu da. Sonrasında 1 2 hafta bekleyeceksin. Rapor sonrası para iadesi yapacaklarsa eğer yine çağırırlar seni. Ben ürün değişimi istemiştim. Monitör kendi kendine kapanıyordu çünkü. Değişim yaparken de mağazada test ettirip öyle aldım.

Bu ürünü Vatan'ın mazeret üretemeden, sorun, prosedür çıkarmadan geri alıp paramı iade etmesi için en uygun yöntem nedir?
Boyle bir yontem artik yok diye biliyorum 14 gunluk cayma hakki elektronikte kalkti. (Yanlissa duzeltin)

İnternet mağazasından satın aldıysan 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade edebilirsin. Mağazadan aldıysan teknik servis raporuyla para iadesi yaparlar.

Aşağıdaki linkten kurye çağır butonu ile iade işlemini başlatabilirsin. Tabi bu internet sitesinden satın aldıysan geçerli.
1716209688739.png

İnterten üzerinden aldım evet. Evime bir kaç km uzaklıkta Vatan mağazası var.
Ürün iade etmeyi biliyorum elbette fakat bu firma sorunlu sanırım ne kolay halletmenin yolunu arıyorum uğraşmamak için.

Sitesinde önce bildirim yapmam gerektiğini falan yazmış.

1. Cayma hakkınızı kullanmak için 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayıp sözlü olarak, 0850 222 56 56 numaralı Whatsapp hattmıza yazarak ya da [email protected] mail adresimize e posta göndererek cayma bildirimi yapmanız gerekmektedir.

İnterten üzerinden aldım evet. Evime bir kaç km uzaklıkta Vatan mağazası var.
Ürün iade etmeyi biliyorum elbette fakat bu firma sorunlu sanırım ne kolay halletmenin yolunu arıyorum uğraşmamak için.

Sitesinde önce bildirim yapmam gerektiğini falan yazmış.

1. Cayma hakkınızı kullanmak için 0850 222 56 56 numaralı çağrı merkezimizi arayıp dahili 1’i tuşlayıp sözlü olarak, 0850 222 56 56 numaralı Whatsapp hattmıza yazarak ya da [email protected] mail adresimize e posta göndererek cayma bildirimi yapmanız gerekmektedir.
Kusurlu urunlerde 14 gunluk cayma hakki oluyormus hala ancak buyuk ihtimalle ugrastirirlar teknik servis ile. Kolay yolu var mi yok mu gidip deneyeceksiniz yoksa 14 gunluk kesin cayma hakki elekronikte kalkti artik.

Işık sızması yüzünden mi iade etmeliyim yoksa ürünün kalitesini beğenmedim diyerek mi?
Isik sizmasi. Ancak o da dediginiz gibi cok ciddi seviyede degilse goruntuyu bozacak kadar ugrastirabilirler yine.

Geri
Yukarı