Vatan Bilgisayar'a montaj yaptırılır mı?

Kesinlikle vatanda toplattır.Kendin yapma çünkü her parçayı takarsın belki bir parça sorunludur kasa çalışmaz ve parçada bir sorun varsa bile bunu senden bilirler.Ama orda toplatırsan yapan eleman bu sorunu anlar ve yenisiyle değiştirir sen işini garantiye al orada toplattır vatan bilgisayar güvenilirdir bana göre.

Aynen katılıyorum. Ancak güvenilirlik konusu... Neyse... Vatan çalışanlarını sınavla almıyorlar. Bu sebepten iade işlemlerinde nasıl sorunlar gördüm yani anlatması bir sosyal konusu alır. Hatta benim gibi küçük bir vilayette yaşıyorsan... :D Yani o mağazada ne çekişmeler gördü bu gözler. :D Bir küçük tavsiye olarak belirteyim; aldığınız ürün OTG bile olsa oradaki görevliye test ettirmeden ücret ödemeyin.

Aynen katılıyorum. Ancak güvenilirlik konusu... Neyse... Vatan çalışanlarını sınavla almıyorlar. Bu sebepten iade işlemlerinde nasıl sorunlar gördüm yani anlatması bir sosyal konusu alır. Hatta benim gibi küçük bir vilayette yaşıyorsan... :D Yani o mağazada ne çekişmeler gördü bu gözler. :D Bir küçük tavsiye olarak belirteyim; aldığınız ürün OTG bile olsa oradaki görevliye test ettirmeden ücret ödemeyin.
Şöyle yapsam oem ürünlerini alıyım kasaya koysunlar sonra monitörle birlikte taksınlar bios ekranına geliyorsa parayı vereyim

Kardesim ben bilgisayar aldığımda vatan bilgisayara toplatmıştım. Kablolama dahil hepsini kusursuz yapmışlardı. Aslında bu birazda şansa bağlı her vatan bilgisayar çalışanı titiz çalışmayabiliyor. Eğer kendin toplayabilirsen sen topla. Yok ben toplayamam diyorsan onlara toplat. Ha bide şöyle bir durum var eğer içim rahat etmez diyorsan çalışanlar toplarken onların yanında dur.

Kardesim ben bilgisayar aldığımda vatan bilgisayara toplatmıştım. Kablolama dahil hepsini kusursuz yapmışlardı. Aslında bu birazda şansa bağlı her vatan bilgisayar çalışanı titiz çalışmayabiliyor. Eğer kendin toplayabilirsen sen topla. Yok ben toplayamam diyorsan onlara toplat. Ha bide şöyle bir durum var eğer içim rahat etmez diyorsan çalışanlar toplarken onların yanında dur.
Hangi bayiden toplattınız? Topkapı Vatan şubesinden Zeonn ve Stratera gibi youtuberlar toplattı. Güzel gibi gözüküyordu izlerken.

Çalışanlara toplatmak daha iyi olabilir, adamlar sürekli topluyor. Seninde çok bilgin yoksa ve kendim toplarsam keyif alırım demiyorsan bence şubede toplatmak daha mantıklı.

Son düzenleme:
Tecrübe kazanmak için deneyimlemen şart. Aksi yönü yanlış bir işlem sonucu bazı parçaların garanti dışı kalabilir ama denemeden de nasıl öğreneceksin? Bana kalırsa en iyi seçim Vatan Computer'a toplat. Kablolamayı kötü yaparlarsa sen kendin parçalara dikkat ederek yaparsın.

Kablolama konusunda en baştan Vatan Bilgisayar'ı bir uyarın. Bir arkadaşım montajı burada yaptırdı, çok kötüydü vs. şeklinde.
Sonra bakın nasıl topluyorlar :)
Gerçekten bazen çok özensiz davrandıkları oluyor, yalan değil.

Kablolama konusunda en baştan Vatan Bilgisayar'ı bir uyarın. Bir arkadaşım montajı burada yaptırdı, çok kötüydü vs. şeklinde.
Sonra bakın nasıl topluyorlar :)
Gerçekten bazen çok özensiz davrandıkları oluyor, yalan değil.
Bayiden bayiye değişiyor. Önemli olan iyi tecrübeli bayiyi bulmak. Daha doğrusu daha tecrübeli çalışanları bulunan mağazayı bulmak.

Ben olsam kendim montajlarım. Ya sinerji, teknobiyotik. itopya gibi sitelere toplatın ya da kendiniz toplayın. Bizim buradaki Vatan mağazası rezalet kablolama yapıyor.

Topkapı vatanbilgisayar'dan sistem toplattım. Sıvı soğutmayı takarken bozmuşlar. Bilgisayarı eve getirip kurdum ; bir saat kullanmamıştımki pc birden kapandı. Kontrol etmek için kapağı açdım birde bakdımki sıvı damlayarak ekran kartına dolmuş. Ertesi gün geri götürdün tabiki sıvı soğutma ve ekran kartını değiştirdik. Pc toplatırken mümkünse dikkatli kontrol edin yoksa benim gibi ugrasırsınız. :))

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı