Vatan bilgisayarda garanti süresi içerisinde ürünün bozulup sıfır ürünlerinin olmaması

yaser_onur

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim. 1 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan bir MSI monitör aldım kulanalı 6 ay oldu. Aldığımızda sıfırdı(ya da öyle zannediyorum). Ürünü MSI servise gönderdik ve değişim iade onayı verdiler fakat bana sıfır ürün yok deyip ya teşir ya da para iadesi sundular ben bir yıl önce indirimde ortalama 1000 TL vermiştim şimdi 2500 TL ortalama fiyatı. Paramı alsam 1000 TL'ye adamakıllı monitör yok. Ya teşir ürün kabul edeceğim ya da tüketici mahkemelerine şikayet edeceğim. Babam tüketici mahkemelerine şikayet edersek kabul edilmez çünkü bize ürün vermeyi kabul ediyorlar diyor ama teşir ürün işte hakkımız değil. Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşhir ürün vermeleri bile sizi haklı çıkartır. THH'ye başvurun. Para iadesi yapıldığı zaman paranız değer kaybettiği için aynı üründen alamıyorsunuz. O yüzden yine haklı bulunursunuz. Ellerinde aynı ürün yoksa, size aynı özellikte ya da bir üst modelini vermek zorundalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı