Vatan Bilgisayar'dan ekran kartı önerisi

Bütçe
4500

Ankakuşu

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler dilerim arkadaşlar. Ekran kartım bozulduğu için yeni bir ekran kartı almayı planlıyorum. Kullandığım ekran kartı AMD HD 7850 Sapphire. Vatan bilgisayardan Fibabank ile almayı düşündüğüm 2 karttan 1 tanesini almak istiyorum.

1- Zotac GeForce RTX2060 SUPER MINI 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2- ASUS GeForce DUAL RTX2060 SUPER A8G EVO 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Gönlümde birincisi var fiyat olarak, bu arada kesinlikle oyun için bir kart istiyorum. Okuduğunuz ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

İşlemcim: Intel Core i5-3470

Anakartım: Asus P8Z77-V LX

RAM: 8 GB DDR3 G.Skill

Kasa: Cooler Master Power 500W

Tabii ki sizin de önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayar için bütçenin tamamını ekran kartına vermek ziyan olur. Elindeki sistemi cüzi bir miktara satıp (750-1000TL), Ryzen 5 1600 12nm veya Ryzen 5 2600X + 1660 Super bir sistem toplarsan çok daha iyi olur. Bütçeni dediğim gibi 5000-5500TL arası yapıp buraya gelirsen yardımcı oluruz seve seve... Yarı yolda bırakmayacak bir sistem olur :) .

Dostum işlemcin baktığın kartlara yetersiz gelebilir. İşlemci yükseltmen lazım ki bu da beraberinde anakart ve ram değişikliği geitrecek yukardaki arkadaşın dediği gibi. Bütçen yoksa geçici olarak bir rx 570 4gb al, hatta temiz ikinci el falan al. İlerde elin bollaşınca komple satıp güzel bir sistem toplarsın.

İşlemciyi almanla iş bitmeyecek, o aklında kalsın. İşlemcin, işlemcinle birlikte anakartın da değişmeli. Beraberinde DDR4 16GB RAM almak gerekiyor en az, ki sorunsuz bir şekilde deneyim yaşa. Yani o sisteme 2080Ti da taksan, performansını alamayacaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı