Vatan Bilgisayar'dan ekran kartı önerisi

Bütçe
4500
Doğru. Tepeye doğru gidildikçe 3-4 fps o kadar da dramatik bir değişiklik hissettirmeyceği için, işlemcisi de iyi değilken bütçesini komple ekran kartına harcaması doğru değil.

Sana daha değerli bir tavsiye vereyim, bundan 3 yıl öncesine ne kadar ne alırsam vatandan alıyordum. Ta ki aynı ürünün daha uygun fiyata olanlarını görene kadar. Ha o zaman ki mantığım vatandan olsun işi sağlama alalımdı. Ama sonradan öğrendim ki sen asus gpu alsan ve teknik servis lazim olsa vatan da aynı servise yolluyor sen de aynı servise yolluyorsun. Şu an ise alacağım ekipmanı bir kaç haftalık takibe alıyorum farklı sitelerden ve en indirimli fiyattan almaya çalışıyorum.

Arkadaşlar, değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

2 gün önce RTX2070 Super 3000 TL fiyat başındaydı. VATAN harici bir siteydi. Isterseniz biraz beklemede kalıp indirim kovalayın.

Aa bu piyasada uzun bir süre yoktum. Ekran kartım arıza verince hızlıca bir araştırma yapmıştım, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

Vatan'dan alma mecburiyetiniz yoksa eğer başka yerlerden daha ucuza alabilirsiniz. Bu arada bence RX 5700 XT alınabilir o paraya ve ya RTX 2070 S.

Fibabank olduğu sürece sıkıntı yok çünkü kredi kartım yok. :(

Bence önce işlemci yükseltin bu daha iyi olur darboğaz yapabilir.

Aşağıda yazan arkadaşlar için sanırım komple sistem toplamak daha mantıklı ki bana da artık öyle gelmeye başladı. :D

Islemciniz o ekran kartlari için yetersiz.
3700 liraya da 2060S mantıklı değil, internette Gaming X modeli 3200 liraya bulunuyor.
2060S gibi kart aliyoraniz islemciyi R5 3600'e güncelleyin. Tabi bunu yapinca anakart ve RAM de degisecek.

Size çok hak verdim doğrusu çünkü bu sistemi toplayalı 6 yılı aşkın bir süre geçti. Sanırım bütçemi bekletip yazın sonunda dediğiniz gibi RAM, CPU, Anakart değişikliğine de gideceğim. :(

Bence önce işlemci yükseltin bu daha iyi olur darboğaz yapabilir.

Evet, haklısınız. İşlemci ve RAM dedikçe sanırım komple yeni PC alacağım. :(

Bu bilgisayar için bütçenin tamamını ekran kartına vermek ziyan olur. Elindeki sistemi cüzi bir miktara satıp (750-1000TL), Ryzen 5 1600 12nm veya Ryzen 5 2600X + 1660 Super bir sistem toplarsan çok daha iyi olur. Bütçeni dediğim gibi 5000-5500TL arası yapıp buraya gelirsen yardımcı oluruz seve seve... Yarı yolda bırakmayacak bir sistem olur :) .

Çok teşekkür ederim :) . Sanırım bu dediğinizi yazın yapacağım çok sağ olun o zaman da inşallah yardımcı olursunuz bana.

Dostum işlemcin baktığın kartlara yetersiz gelebilir. İşlemci yükseltmen lazım ki bu da beraberinde anakart ve ram değişikliği geitrecek yukardaki arkadaşın dediği gibi. Bütçen yoksa geçici olarak bir rx 570 4gb al, hatta temiz ikinci el falan al. İlerde elin bollaşınca komple satıp güzel bir sistem toplarsın.

Evet, haklısınız. Ben en iyisi yeni PC toplama yollarına bakayım.
300 lira farkla Vatan'dan RTX 2070 alabiliyorsun.

Bunlara gerçekten de içim gidiyor :(. Büyük ihtimal yeni PC topluyacağım.

İşlemciyi almanla iş bitmeyecek, o aklında kalsın. İşlemcin, işlemcinle birlikte anakartın da değişmeli. Beraberinde DDR4 16GB RAM almak gerekiyor en az, ki sorunsuz bir şekilde deneyim yaşa. Yani o sisteme 2080Ti da taksan, performansını alamayacaksın.

An itibariyle artık o aklımda değil benliğimde :(. Kesinlikle hak veriyoruz sizlere. Biraz daha beklemeliyim ve yeni PC toplamalıyım.

RTX 2060 Super zaten 2070 ayarında değil mi? 3-4 fps için 300 lira fazla vermek pek makul değil bence.

Bu piyasada uzun süredir yoktum. Şimdi çok da araştırma yapamadım. 2 gün oluyor bozulalı ama haklısınız.

2060s de 2060 dan 4-5 FPS önde değmez. 2060 1660Ti dan 4-5 FPS önde değmez. 1660Ti 1660'tan 4-5 FPS önde değmez..... Diye gider bu.

Haklısınız, evet. Bir bakmışız çita Allahuekber dağları :D.

Herkes işlemci demiş de , RAMleriniz biler ddr3 ve çok düşük o bile yetmiyor.

Evet, 6 yıl önce almıştım şimdiye kadar iyi götürdü beni doğrusu.
Sana daha değerli bir tavsiye vereyim, bundan 3 yıl öncesine ne kadar ne alırsam vatandan alıyordum. Ta ki aynı ürünün daha uygun fiyata olanlarını görene kadar. Ha o zaman ki mantığım vatandan olsun işi sağlama alalımdı. Ama sonradan öğrendim ki sen asus gpu alsan ve teknik servis lazim olsa vatan da aynı servise yolluyor sen de aynı servise yolluyorsun. Şu an ise alacağım ekipmanı bir kaç haftalık takibe alıyorum farklı sitelerden ve en indirimli fiyattan almaya çalışıyorum.

Size kesssinlikle katılıyorum. Fakat Fibabank kredili alacağım için o yüzden ille de VATAN diye tutturdum ama bu gidişle para biriktirip o şekilde alacağım ve sizin dediğinizi de kesinlikle yapacağım.

Doğru. Tepeye doğru gidildikçe 3-4 fps o kadar da dramatik bir değişiklik hissettirmeyceği için, işlemcisi de iyi değilken bütçesini komple ekran kartına harcaması doğru değil.

Evet, haklısınız.

An itibariyle artık o aklımda değil benliğimde :(. Kesinlikle hak veriyoruz sizlere. Biraz daha beklemeliyim ve yeni PC toplamalıyım.
Şimdiki bütçenle alırsan yine birkaç yıl bile geçmeden sistemini yenilemek isteyebilirsin, tatmin seviyene bağlı. İdare edebildiğin kadar etmeni öneririm, o zamana kadar da biriktirirsin zaten. İstediğin parçaları, içine sinerek almış olursun, daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı