Vatan Bilgisayardan Eve Geldiler

bugter

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geldi eleman. Baktı etti ilk inanmadı kapanmaz dedi tam derken gitti pc :D Sonra adam da şaşırdı aradı müdürü böyle böyle dedi. Yalnız elemana sinir oldum. En ufak bir şeyden anlamadığına kefilim. Daha originden oyun açmayı bilmiyor. Bana origin nerede diyor. aida 64'ü adama filan ben açtırdım. Aida 64'e gelince başlattı daha sonra pc de gezinirken ne derse beğenirsiniz ? abi ya bu niye kasıyor demez mi :)

Sinir oldum. Sonra ben de bunu araştırdım ettim filan internet deyince. O da dedi ki. (Aslında sizlere diyor) Onlara bakma onlar hiçbir şeyden anlamaz ağzı olan konuşuyor dedi. Ben tabi bir şey diyemedim çünkü yanımda peder vardı uçacaktım adama. Neyse sonra gördü kapandığını bilgisayarın gitti pedere dedi ki abi bunun psu değişecek buna 80 plus 750w lazım dedi. Ben de dedim ki bu kadara ne gerek var 80 plus 700w yeter dedim. O da gene bu sorunlar olur dedi. Sonrada peder sen sus anlamazsın dedi susturdu beni. Ben de eleman gittikten sonra dedim bizimkilere eğer 750w yaptırırsanız bana göre hava hoş ama ben size söyleyeyim bu masraf dedim. İlerde senin yüzünden bu kadar daha para verdik demeyin dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında eleman haklı, bu forumda çoğu kişi tam olarak bilmediği olaylara karışıyor, mesela 500w yeter 600w yeter gibi laflar ediyorlar, veya 80+ sertifikalı alın diyorlar, bende fazla anlamıyorum PSU lardan.

Ama

Bazı PSU lar satılırken 80+ sertifikasına uygundur, 80+ sertifikalıdır yazar, bu 2 si arasındaki farka dikkat etmek gerekir, ve 80+ sertifikası olmayan 1 psu, 80+ sertifkası olandan kötü olacak diye bir şey yok.

500-600w yeter gibi laflar ediliyor, bilmiyorlar ki o PSU 12v kanalından kaç w veriyor. 600 yeter, 500 yeter gibi laflar çok saçma.

Bunun için, yeteri kadar bilgi sahibi değilsek, sistem önerisi yapmamamız lazım.

Bir sistem önerirken, her parça hakkında iyi seviye de bilgi sahibi olmak lazım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı