Vatan Bilgisayardan Toplanan Sistem

AtakanGuney

Hectopat
Bundan tam 2 yıl önce biriktirdiğim bir miktar para ve ailemin yardımı ile Vatan Bilgisayar'dan sistem topladık. Bütçe her şey dahil 5000TL idi. Sistemi topladık, toplanan sistemdeki özellikler şöyle:
Asus GTX 1060 3GB DUAL OC ekran kartı
Intel Core i5 7500 işlemci
Asus B250-F anakart
8GB Corsair 2400MHz RAM
Zalman 600W Power Supply
1TB Harddisk
GTA V kurup oynadım. O zaman bana inanılmaz gibi gelmişti 60 FPS GTA V, çünkü daha önce böyle bir olanağım olmamıştı. 1 sene kusursuz bir şekilde çalıştı. 2018'in sonlarında doğru (4-5 ay kala) bozmaya başladı. İlk başta GTA V'den CS:GO'ya kadar FPS düşüşü yaşadım. Geçeceğini sandım aldırış etmedim artık en sonunda 2019'un başında yeter deyip, MSI Afterburner indirip değerlere baktım. Bir de ne göreyim? CPU kullanımı %100, GPU bundan dolayı GTA'da düşük FPS mi dersiniz, donmamı dersiniz, hepsi oldu. En sonunda servise götürmeye karar verdim. Servise ilk götürdüğümde ses yaptığından dolayı şikayetim vardı. Sabırla bekledikten sonra büyük bir hayal kırıklığı olmuştu şahsen. Sonra tekrar servise gönderdik 2. kez. Ama sonuç aynıydı. 3. kez gittiğimizde adam bana şunları söyledi: "Bilgisayarı ben kontrol ettim. Farklı bir anakart ile sıkıntı çıkmazken bu anakart sıkıntı yaratıyor.". Adam bana bunları söyledi sonrasında hatta eğer tekrar aynısı olursa başka yerlere başvurabileceğimizi de söyledi. Ne yapsam bilmiyorum, sizde bunu göze alarak bir şey alacaksanız alın Vatan'dan, sonra ne diyorlar yok biz bir şey yapmıyoruz, servise gönderiyoruz falan boş laflar. Her neyse dediğim gibi sizde benim durumuma düşmeyin. Alırken aldığınıza dikkat edin :(

İstese de overclock yapamaz, kitli bir işlemciye sahip.

Öbür yandan 2 yıl önceki dolar kurunu düşünürsek 5000 liraya kötü bir sistem almışsın. Eminim o paraya o zamanlar i7 7700k + GTX 1070li sistem toplanıyordu.

İstese de overclock yapamaz, kitli bir işlemciye sahip.

Öbür yandan 2 yıl önceki dolar kurunu düşünürsek 5000 liraya kötü bir sistem almışsın. Eminim o paraya o zamanlar i7 7700k + GTX 1070li sistem toplanıyordu.
yok ozaman pc bana 4500 TL ye maal olmuştu, her şey dahil monitör, klavye, mause, kulaklık vb

yok ozaman pc bana 4500 TL ye maal olmuştu, her şey dahil monitör, klavye, mause, kulaklık vb
Yok dostum, yine de daha iyi sistem toplardın.

3 GB ASUS Dual (muhtemelen beyaz ve üstünde kaplan olan) kart satmışlar. O kartı Vatan hep en pahalıya satar. Çünkü üstünde kaplanlı saplanlı resim vardır.

Abartı B250-F anakart. Olabilecek en pahalı B250 serisi anakartlardan.

Muhtemelen RAM, harddisk ve en çok da o kalitesiz PSU üzerinden iyi kâr sağlamışladır.

Hiçbir şey yapmadım.

Dediğim gibi artık ne yapsam bilmiyorum. Ama yarın ASUS'un yetkili servisini arayıp konuşacağım.
Asus SMSİnfo Dudullu servisine ulaştırın, imkanınız varsa elden götürün. Çok ilgileniyorlar.
Murat veya Ferhat Bey'e ulaşmaya çalışın. Telefonla ulaşılamıyor servise maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı