Vatan Bilgisayar'dan İşletim Sistemi Almak

Yalnız Vatan gibi yerlerden aldığın CD'den farkı var tabii ki OEM keyin. OEM key, senin benim gibi kullanıcılar için değil de daha çok toplu bilgisayar satan firmalar için. Yani OEM key aldığında Microsoft'un desteğini kaybediyorsun bir sıkıntı durumunda. Onları aradığında sorununu söylediğinde OEM key almışsın, sana bilgisayarını satan kişiye sor diyor. Ben kendime topladım dediğinde, senin sorununu çözebilmen lazım diyor ve orada konu kapanıyor. Ayrıca bilgisayarının anakartı gibi büyük ve önemli bir parçasını değiştirirsen de orjinalliğini koruyamayabilirsin. Genelde anakart kaldığı sürece bir sıkıntın olmaz.

Yalnız Vatan gibi yerlerden aldığın CD'den farkı var tabii ki OEM keyin. OEM key, senin benim gibi kullanıcılar için değil de daha çok toplu bilgisayar satan firmalar için. Yani OEM key aldığında Microsoft'un desteğini kaybediyorsun bir sıkıntı durumunda. Onları aradığında sorununu söylediğinde OEM key almışsın, sana bilgisayarını satan kişiye sor diyor. Ben kendime topladım dediğinde, senin sorununu çözebilmen lazım diyor ve orada konu kapanıyor. Ayrıca bilgisayarının anakartı gibi büyük ve önemli bir parçasını değiştirirsen de orjinalliğini koruyamayabilirsin. Genelde anakart kaldığı sürece bir sıkıntın olmaz.
Bilmiyordum bunu. OEM almak kötü bir şey mi o zaman almamalı mıyım ?

Kötü bir şey değil kesinlikle. Sistem yenilersen bir daha alırsın yine kutulu modelden çok daha ucuza gelir. Sadece almadan önce ne aldığını bil diye söyledim.
Yakın zamanda ekran kartı, ram ve soğutucu değişimi yapacağım umarım sorun olmaz. Eğer sıkıntı yoksa bugün içerisinde alayım diyorum.

IOS yanlış yazılmış, ISO olacaktı. Microsoft üzerinden 64 BIT ISO'yu indireceksiniz akabinde kod istediği zaman verilen kodu gireceksiniz.

IOS yanlış yazılmış, ISO olacaktı. Microsoft üzerinden 64 BIT ISO'yu indireceksiniz akabinde kod istediği zaman verilen kodu gireceksiniz.
Google amcaya IOS yazıyorum Apple çıkıyor şok geçiriyorum, arada ki bağlantıyı kurmaya çalışıyorum yarım saattir ama nafile :LOL:. Teşekkürler hocam düzeltme için, bu arada sitede bulunan Recep abi'nin yapmış olduğu rehberi izlemem yeterli olur değil mi ?

Windows XP dahil olmak üzere Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1 ve şuan Windows 10 orjinal kullanıyorum. Daha önce hep kutulu versiyon aldım çok paralar verip. Şimdi OEM kullanıyorum ve hiç bir fark yok. Ben 50 TL ye aldım, Windows 10 Pro 64 Bit kullanıyorum. Tek söyleyeceğim şey kutulu ile OEM arasında fark yok. Sadece OEM alırsan desteği Windows vermez. Ama korsan Windows ile orjinali arasında çok fark var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı