Vatan Bilgisayar'dan monitör almak

kemald94

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda monitör alacağım Vatan Bilgisayar üzerinden. Aklıma 2 adet soru takıldı.
  1. Mağazaya gidince ölü piksel testi yaptıklarını duydum. Testin sonucunda 1 adet ölü piksel dahi çıksa yenisiyle değişim yapıyorlar mı yoksa önce servise gönderip rapor mu bekleniyor?
  2. Monitörü internetten satın alıp, test yaptırarak mağazadan teslim almak istesem 14 günlük internetten satın alınan ürünlerde cayma hakkım devam eder mi?
Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung, LG, DELL gibi anlaşmalı markalarda ölü piksel kontrolü yapılır ve bir tane dahi olsa anında değişim sağlanır. Almadan önce ölü piksel kontrolünün hangi markalarda garantili olduğunu sorun. Mağazadan mağazaya değişmiyorsa yukarıda belirttiğim markalar garantilidir.

Ben mağazadan alırken daha parasını ödemeden kutuyu açıp monitörü fişe takıp bilgisayar bağlayıp incelediler o şekilde kutuya geri koyup kasaya yolladılar.

Samsung, LG, DELL gibi anlaşmalı markalarda ölü piksel kontrolü yapılır ve bir tane dahi olsa anında değişim sağlanır. Almadan önce ölü piksel kontrolünün hangi markalarda garantili olduğunu sorun. Mağazadan mağazaya değişmiyorsa yukarıda belirttiğim markalar garantilidir.
Asus almayı düşünüyorum, anında değişim yapmaları çok önemli çünkü uzun zamandır çok kötü bir monitör ile idare ediyorum. 2. soru olarak yazdığım hakkında ne düşünüyorsunuz öyle bir şey yapılabilir mi sizce?
Ben mağazadan alırken daha parasını ödemeden kutuyu açıp monitörü fişe takıp bilgisayar bağlayıp incelediler o şekilde kutuya geri koyup kasaya yolladılar.
Mağazadan mağazaya değişiyor anladığım kadarıyla, ilk defa sizden duydum bu uygulamayı.

Vatan bildiğim kadarıyla piyasadan daha pahalıya satıyo mağazada bakıp alicam derseniz inventus itopya vb mağazaları tavsiye ederim -Hazır güncel konu ben 850tl lik 75hz monitör arıyorum önerisi olan yardımcı olursa sevinirim (ms değeri önemli değil profesyonel oyuncu değilim online oyunda oynamıyacağım)-
İtalyada filanda deneme yapıyolardı sanırım yanlışım varsa düzeltin

Vatan'dan alacaksan internet üzerinden almanı tavsiye ederim. Mağazadan alırsan cayma hakkın olmuyor. Üstelik nete özel indirimler de olabiliyor. Vatan garanti açısından çok iyi. Hele Asus daha da iyi. Ben Asus marka bileşenler kullanıyorum. Klavyem 2 kere arızalandı 2 sinde de 0 ürün gönderdiler. Anakartı bozulunca Vatan'a götürdüm yenisini vereceklerdi fark ödeyip üst markaya geçtim. Böyle fırsatlar da doğuyor. (İkinci ele aldığım fiyata satamazdım) Elektronik alet sonuçta marka da olsa ne olacağı belli olmuyor.

Vatan'dan alacaksan internet üzerinden almanı tavsiye ederim. Mağazadan alırsan cayma hakkın olmuyor. Üstelik nete özel indirimler de olabiliyor. Vatan garanti açısından çok iyi. Hele Asus daha da iyi. Ben Asus marka bileşenler kullanıyorum. Klavyem 2 kere arızalandı 2 sinde de 0 ürün gönderdiler. Anakartı bozulunca Vatan'a götürdüm yenisini vereceklerdi fark ödeyip üst markaya geçtim. Böyle fırsatlar da doğuyor. (İkinci ele aldığım fiyata satamazdım) Elektronik alet sonuçta marka da olsa ne olacağı belli olmuyor.
İnternetten satın alıp, mağazadan kontrol ettirip teslim alsam cayma hakkım devam eder mi?

İnternetten satın al, mağazadan teslim alma şıkkını seç. Bulunduğun şehirdeki Vatan mağazasına gelir. Gelince onlar seni arar zaten. Orada açar bakarsın ola ki bir kusur olursa veya monitör içine sinmezse iade edersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı