Vatan Bilgisayar'dan PC toplamak

Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhabalar, ben Vatan Bilgisayar'dan PC toplamak istiyorum. Bilgisayarın montajını yaptırmadan önce her parçayı satın almak mı gerekiyor? Ödemeyi taksitle yapmak istiyorum da, onlar montajını yaptıktan sonra en son fiyat üzerinden taksitle ödeme imkanım var mı? Yoksa her parçanın ücretini tek tek mi ödemek zorundayız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Topluca satın alıp bir kez ödeme yapıyorsunuz. Tek bir ücret çıkıyor yani.
İnternetten almak için kredi kartı şart değil dostum. Birçok site havale kabul ediyor. Havale yapmak için havale yapılacak bankanın sana yakın bir şubesine gidip ücretsiz hesap açman ve havaleyi nakit ile gerçekleştirmen mümkün.

Atıyorum, havale kısmında site sana 5 banka sundu, yine atıyorum Ziraat'i seçtin. Sana en yakın Ziraat şubesine gidip vadesiz hesap açmak istiyorum diyeceksin, ücretsiz bir şekilde işlemlerini tamamlayacaklar ve bir IBAN numarası ve dekont verecekler. Bu hesabına nakit para aktaracaksın (ATM'den yaparsan ücretsiz). Aktardığın para Ziraat'in sistemine düşecek, geriye kalan tek şey ilgili sitenin banka hesabına havale yapmak olacak. Havale açıklama kısmına sipariş numaranı gireceksin. Ortalama 1-2 saat içerisinde siparişin onaylanır. :) Ödenecek ücretin 4 TL fazlasını yatırmanda fayda var. İnternet şubesinden havale yaparsan 4 TL komisyon alırlar. Şubeden yaparsan, 40 liraya kadar çıkıyor miktar.

Tabii ki havale için güvenilir siteleri tercih etmelisin. İncehesap.com, hepsiburada, nanokatalog vb. gibi siteler tamamen güvenilirdir. Ya paramı alır da göndermezler gibi bir endişen kesinlikle olmasın. Böyle bir şey yapamazlar, hepsi devlete vergi ödeyen, vergi numarası olan resmi şirketler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı