Vatan Bilgisayar'dan sistem önerisi

Bütçe
10000 - 15000 TL

SiyahLotus

Hectopat
Merhaba. 1 hafta içerisinde sistem toplayacağım biraz araştırma yapıyordum, internet sitelerinden değil de bilindik bana da yakın olan mağaza Vatan Bilgisayar'dan bakmak istedim ve şöyle bir sistem buldum.

Sizce bu sistem iyi midir? Yoksa bütçeyi biraz daha yükseltip 3060'lı bir sistem mi alayım? Çoğunlukla Rust, Fortnite, Call of Duty: Warzone oynamak istiyorum ve bunlar biraz ağır oyunlar. Sizce yeterli kalır mı bu sistem?

Merhaba. 1 hafta içerisinde sistem toplayacağım biraz araştırma yapıyordum, internet sitelerinden değil de bilindik bana da yakın olan mağaza Vatan Bilgisayar'dan bakmak istedim ve şöyle bir sistem buldum.

Sizce bu sistem iyi midir? Yoksa bütçeyi biraz daha yükseltip 3060'lı bir sistem mi alayım? Çoğunlukla Rust, Fortnite, Call of Duty: Warzone oynamak istiyorum ve bunlar biraz ağır oyunlar. Sizce yeterli kalır mı bu sistem?
Hocam Vatan Bilgisayar hakkında gram fikrim yok ama Web'e özel fiyat yazıyor orada. Mağazada daha pahalı çıkabilir. Sorman gerekiyor.

Çok daha iyi bir seçenek. Vatan Bilgisayar'dan uzak dur.

Eğer bu sistemi tercih edecekseniz yeni bir PSU almanızı öneririm. Kasadaki PSU'yu satmanız gerekir.

çok daha iyi bir seçenek. Vatan Bilgisayar'dan uzak dur.

Hocam aslında ilk seçeneğim buydu.

Fakat Ryzen 5 3600 RTX 3060 da darboğaz yapacağını düşündüğümden işlemci seçeneğini 5600X e çektim bu sefer de anakart yetersiz kalıyor ve yükseltme seçeneği yok her yerden kısmışlar düzgün bir sistem bulamadım vallahi.

Hocam aslında ilk seçeneğim buydu.

Fakat Ryzen 5 3600 RTX 3060 da darboğaz yapacağını düşündüğümden işlemci seçeneğini 5600X e çektim bu sefer de anakart yetersiz kalıyor ve yükseltme seçeneği yok her yerden kısmışlar düzgün bir sistem bulamadım vallahi.
2K bir monitör ile sorunu çözersiniz hocam. Zaten 27" bir monitör alacaksanız 2K şart oldu artık.
Not: Monitör dahil değilmiş, görmemişim pardon.

2K bir monitör ile sorunu çözersiniz hocam. Zaten 27" bir monitör alacaksanız 2K şart oldu artık.
Not: Monitör dahil değilmiş, görmemişim pardon.

Demek ki darboğaz sorununu çözmek için 2K monitör lazımmış peki sizce 1080p oynasam aşırı bir FPS düşüşü olur mu tahminen kaç FPS kaybı yaşarım.

Demek ki darboğaz sorununu çözmek için 2K monitör lazımmış peki sizce 1080p oynasam aşırı bir FPS düşüşü olur mu tahminen kaç FPS kaybı yaşarım.
Dalga mı geçtiniz anlamadım ama videolarda öyle anlatılıyordu :D Forumdaki bazı arkadaşlar darboğaz olmaz diyorlar, bende arada kaldım.

Dalga mı geçtiniz anlamadım ama videolarda öyle anlatılıyordu :D forumdaki bazı arkadaşlar darboğaz olmaz diyorlar, bende arada kaldım.

Hayır dalga geçmedim :) pek detaylarından anlamıyorum sistemlerin. Birkaç yerden araştırdığımda darboğaz olur demişlerdi de sizin dediğiniz gibi bazı insanlarda darboğaz olmaz diyor değişik bir ikilem de kaldım sanırım alacağım bu son attığım sistemi başka çare yok.

Ben anlamış değilim ekran kartını sadece 10000 bin tl ama sistem hepsi 10000 tl hiç anlamdım yani.O zaman sistem alırım dimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı