Vatan Bilgisayar'ın tuhaf sorumluluk uygulaması

Dakko

Kilopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan geçenlerde bir ürün aldım. Gelen kolinin üzerine "Önemli. Sayın müşterimiz paket içeriğini kontrol etmeden teslim almayınız. Sorumluluk tarafınıza aittir" uyarısı içeren bantlar yapıştırmışlar.

1)Koliyi teslim almadan içeriği nasıl kontrol edeceğim?

2) Kargo firması sadece dış koliden sorumludur. Kolinin dışında belirgin bir hasar varsa tutanak tutarsın. Kolinin üzerinde hasar yoksa, içerideki ürünün durumu kargo firmasının sorumluluğunda olamaz zaten.

3) Kolinin içine hasarlı ya da yıpranmış ürün koyuyorsan ya da hasar almayacak bir şekilde kolilemiyorsan, bunun sorumluluğu neden müşteriye ait olsun?

4) Mesela ben ekran kartı aldım. Kendinden 2.5 kat büyüklükte bir kolinin içine koymuşlardı, etrafında poşet, köpük, karton vs koruyucu hiçbir şey yoktu. Bunun sorumluluğunu nasıl müşteriye yıkıyorsunuz? E o zaman elinizdeki hasarlı ürünleri gönderin, müşterinin başına kalsın? Hani müşteriyi koruyacak faktör?

SONUÇ: Vatan Bilgisayar bu tip şeyleri müşterinin olası cayma hakkı-iade hakkı gibi haklarını gümbürtüye getirmek için kullanıyor intibası oluştu bende. Kendilerine de kaç defa sordum, ne yazık ki düzgün bir cevap alamadım.... Son alışverişmi saymazsak en son 7-8 yıl önce kendilerinden bir şeyler almıştım. Bu 7-8 yıl içerisinde güvenilir olmaktan epey uzaklaşmış buldum kendilerini.

Kişisel düşüncelerim bunlardır.

Geri
Yukarı